VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

Okrasy zahrad i pokojů. Tématem fotografické soutěže Drnky jsou květiny

Drnovice - Drnovický spolek Drnka vyhlašuje v letošním roce další ročník tradiční fotografické soutěže. Tentokrát nese téma Květy. „Do soutěže můžou být přihlášeny barevné i černobílé fotografie. Soutěžící můžou zachycovat květy bylin, keřů i stromů. Je možné fotografovat květiny pokojové, zahradní i divoké, květy přirozeně rostoucí i aranžované,“ informoval předseda spolku Pavel Klvač.

Zajímavé dokumenty a zábava pro děti. Knihovny zvou na středeční promítání

Vyškovsko- Na běžné starosti nemá studentka z Chicaga čas, prostřednictvím notebooku totiž organizuje revoluci v Sýrii. Dokumentární film #Chicagogirl můžou ve středu lidé zhlédnout v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově. „Rozhodli jsme se pro pravidelnou projekci dokumentárních filmů z projektu www.promitejity.cz. Každý měsíc představíme jeden,“ uvedla knihovnice Zdeňka Adlerová. Začátek je o půl páté. Užít si den v knihovnách můžou ve středu i děti. 

Krmení pro koně je plné vitamínů. A sladké, zjistily při ochutnání děti na farmě

Boškůvky /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Mrzne tak, že jen po několikaminutové procházce se tváře pěkně zabarvují dočervena. Strávit venku delší dobu je opravdu jen pro otužilce. Těmi jsou děti, které se v sobotu dopoledne scházejí na koňské farmě v Boškůvkách. Dorazily na Nocování na seně, které v tamních stájích pořádá vyškovské středisko volného času Maják.

S robotem si dělá, co se mu zamane. Poslal ho po čáře i pro plyšáka

Bučovice - Dnes ze stavebnice postaví robota spousta školáků. Ne každý z nich ho ale dokáže přimět, aby dělat to, co si jeho tvůrce zamane. Patnáctiletý Samuel Staněk z Bučovic to zvládá. Nedávno se jako člen týmu zúčastnil soutěže Robotiáda v Brně.

OBRAZEM: Malířka z Vyškova vyjadřuje své pocity skrz obrazy amuletů

Vyškov /FOTOGALERIE/ - Různé tvary i barvy, ale přitom jeden celek. Tak vypadají obrazy Zdenky Veršové z Vyškova, které vystavuje pod názvem Amulety v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí ve Vyškově. 

Pády, ale i první jízda na bruslích. Děti si ve Vyškově zkusily být hokejisty

Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Děti, z jejichž tváří lze vyčíst napětí a nedočkavost zároveň. Tlačící se rodiče, kteří vypisují registrační formuláře. Je sobota ráno a na zimním stadionu ve Vyškově se koná akce s názvem Týden hokeje. Ta cestuje napříčí celou republikou a nyní se zastavila právě zde. Aby si děti od čtyř do osmi let vyzkoušely, jaké to je být hokejistou. „I holky si to můžou zkusit. Akce je pro všechny," říká právě přicházející dívce jedna ze tří dam, které u vchodu rozdávají registrace a drobné dárky.

Spojím díla tří generací Kachlíků, láká vnučka vyškovských malířů

Vyškov /ROZHOVOR/– Lásku k umění v ní vzbudil dědeček. Talent se ale v rodině projevil ještě o generaci dřív. Její pradědeček byl Josef Kachlík, učitel a malíř zachycující tvář měst a vesnic nejen na Vyškovsku. Aktuální díla Barbory Kachlíkové, která v současné době žije ve Finsku, jsou také dokumentem krajiny. „Zatímco pradědeček a v případě spousty obrazů i dědeček zachycovali objekty realisticky, já upřednostňuji jiné přístupy,“ konstatuje mladá výtvarnice, která přijela do rodného Vyškova zorganizovat výstavu tří generací Kachlíků.

Vinné skvosty lákají do Valtic i Korejce. Ve Vyškově se děti promění v hokejisty

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Milovníci vín se dočkali. Jejich chuťové pohárky již v sobotu potěší výběr nejlepších moravských a českých vín pro letošní rok. Salon vín ve sklepení valtického zámku láká na několik degustačních programů.

Máme nejvyšší návštěvnost za osm let, hlásí vyškovský akvapark

Vyškov – Zhruba o čtrnáct tisíc lidí víc než v roce 2016 navštívilo loni vyškovský akvapark. Čísla ukazují jasně: jde o nejvyšší návštěvnost za posledních osm let. „Téměř čtvrt milionu příchozích, to je výborné,“ prohlásil spokojeně místostarosta Vyškova Břetislav Usnul.

Strakáči i raritní králíci. Vyškovská výstava ukázala na dvacet různých plemen

Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Jde o jedno z nejnáročnějších plemen na chov. Vzniklo kdysi dávno, ještě když hospodáři chovali svá zvířata ve společných chlévech, zkřížením černého a bílého králíka. Od té doby se český strakáč zušlechťuje. Aby ho dnes mohl majitel vystavovat, musí králík splňovat náročné předpisy. 

OBRAZEM: Vyškovská knihovna představuje bezdomovce očima Jindřicha Štreita

Vyškov /FOTOGALERIE/ - Nesnaží se analyzovat příčiny bezdomovectví, „pouze“ přináší zasvěcenou, obrazově silnou zprávu ze světa, do kterého se neodvažujeme ani v myšlenkách dobrovolně vstoupit. Tak komentuje projekt Kde domov můj předního českého fotografa Jindřicha Štreita Jiří Siostrzonek, který je mimo jiné zástupce vedoucího Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Štreitovy snímky lidí bez střechy nad hlavou nyní můžou obdivovat návštěvníci Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově.

Soutěž až v druhé řadě. Chceme se hlavně sejít s přáteli, shodli se muzikanti

Vyškov – Někdy hrají ve třech, jindy se jich sejde dvanáct. Skupina muzikantů, do níž patří Mirek Omasta, se potkává vždy, když má náladu si zahrát. Je sobotní odpoledne a Omasta spolu s šesti dalšími hudebníky, jejichž uskupení si říká Kdo má chuť, sedí u stolu v Hanáckém statku vyškovského zooparku. Podobně jako týmy u dalších devíti stolů ladí své nástroje. Za chvíli odstartuje druhý ročník akce nazvané Novoroční stodola.

Víkend ve znamení svatebních trendů. Novoroční stodola láká do zooparku

Brno, jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Přípravy na jeden z nejdůležitějších dní v životě, kterým je pro mnohé svatba, mohou být náročné. S výběrem místa, šatů, ale i doplňků nebo fotografa mohou párům pomoct odborníci na svatebních dnech v Brně. První ze svatebních veletrhů startuje v pátek v poledne, další dva mohou zájemci navštívit o víkendu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT