Pochod Dlouhého, Širokého a bystrozrakého
KDY: sobota 22. února od 6.30
KDE: Bučovice
ZA KOLIK: 10 - 60 korun

Pochod Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého pořádá v sobotu bučovický Klub turistů Noha a Klub českých turistů ve spolupráci s bučovickým domem dětí a mládeže. Zájemci se mohou vydat na jednu z pěti tras o délce pěti, deseti, jednadvaceti, třiceti a padesáti kilometrů. Dvě nejdelší trasy začnou v Bistru u Draka mezi půl sedmou a devátou hodinou ráno. Ostatní trasy začínají mezi osmou a desátou hodinou u Domu dětí a mládeže Bučovice, jehož budova je zároveň i cílem všech tras. Startovné se pohybuje od deseti do šedesáti korun podle délky trasy. Děti do deseti let poplatek neplatí. V cíli bude na účastníky čekat občerstvení.

Vážanské ostatky
KDY: sobota od 13.00
KDE: Vážany nad Litavou
ZA KOLIK: zdarma

Tradiční ostatkový průvod čeká v sobotu obyvatele Vážan nad Litavou. Sraz bude v jednu hodinu odpoledne u hasičské zbrojnice. Účastníci se mohou těšit na hudební doprovod harmonikářky Martiny Zavadilové a přátel. Občerstvení je zajištěné.

Dražovické ostatky
KDY: sobota 22. a neděle 23. února
KDE: Dražovice
ZA KOLIK: 100 korun vstup na zábavu

Na pořádnou ostatkovou zábavu se o víkendu mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Dražovic. Zábava začne v sobotu v osm hodin večer v Pohostinství u Krejčířů, kde zahraje kapela Duo Yren a chybět nebude ani tombola. V neděli pak bude program pokračovat od jedné hodiny odpoledne, kdy začne masopustní průvod obcí za doprovodu místní dechové kapely Sebranka. Zábava pak bude pokračovat opět v osm hodin v Pohostinství u Krejčířů, kde dojde i na pochování basy. Vstup na sobotní zábavu vyjde návštěvníky na sto korun.

Městský ples v Rousínově
KDY: sobota 22. února od 19.30
KDE: Rousínov, Záložna
ZA KOLIK: 150 korun

Městský ples si letos popáté užijí lidé v Rousínově. Příležitost zatančit si dostanou v sobotu ve společenských prostorách Záložny. O hudební doprovod se opět postará kapela Blue Band Company. Slavnostní zahájení je naplánované na půl osmou večer. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit i na fotokoutek a catering. Vstupné včetně místenky stojí sto padesát korun.

Koncert Good Work
KDY: neděle 23. února od 15.00
KDE: kostel sv. Aloise, Otnice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Koncert moravskoslezské pop gospelové hudební kapely Good Work si lidé mohou přijít poslechnout v neděli do kostela svatého Aloise v Otnicích. Inspirativní skupina Good Work boří mýty a zažité představy o škatulkování hudby. Repertoár skupiny je důkazem umění o propojování hudebních stylů a jejich vystoupení je strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. V Otnicích zahrají od tří hodin odpoledne. Vstupné je sto dvacet korun.