V pátek se lidé mohou těšit den otevřených dveří Komunitního centra Bohumíra Bunži na staré faře, vystoupení spolku Diogenes na takzvaném novém zámku. V pět hodin začne vernisáž výstavy Svět očima studentů II ve sklepech pod hřbitovem a vystoupení literárně-dramatického kroužku ZUŠ Vyškov. Od šesti hodin se návštěvníci mohou těšit na hudební program na Masarykově náměstí v provedení kapel Tempus, Holter a Balage Band feat. Tereza. 

KDY: 6. - 8. září 
KDE: Vyškov
ZA KOLIK: vstup volný

Památky včetně radnice, kostela Nanebevzetí Panny Marie, či hřbitova budou zpřístupněné v sobotu a v neděli. V sobotu čeká návštěvníky zámecké zahrady dobový program včetně jarmarku a vystoupení šermířských skupin Armet a TAS. Historickou atmosféru navodí i dobová hudba Weytora, sokolník a Divadlo krále Kamila.

Křenovická vařečka 
KDY: 7. září
KDE: Sokolské hřiště v Křenovicích
ZA KOLIK: vstupné pro dospělé 50 korun, degustace 100 korun, děti vstup volný

Křenovická vařečka prověří v sobotu soutěžící ve vaření guláše. Akce se bude konat od osmi hodin ráno do devíti večer na Sokolském hřišti v Křenovicích. Součástí programu bude kuchařská show Markéty Hrubešové s autogramiádou od dvou hodin. Od pěti hodin vystoupí kapely Careta, Poletnice a Burlette. Pro návštěvníky bude připravený doprovodný program se skákacím hradem, stánkem s palačinkami, fotokoutkem a tombolou. Vstupné je padesát korun. Slosovatelná karta pro degustování gulášů stojí sto korun. Děti mají vstup zdarma.

XIV. Mistrák babet, pionýrů a pitbike

KDY: 7. září
KDE: park v Bohdalicích
ZA KOLIK: vstup volný

Čtrnáctý ročník závodu babet, pionýrů a pitbike s vloženým závodem kol a dětských čtyřkolek začne v sobotu v deset hodin na trati Vícemilice-Písky u Bučovic. Účastníci budou závodit v několika kategoriích. Mezi ně patří babety open, pionýr klasik, pionýr speciál, pitbike open, čtyřkolky děti, kola děti a mládež. Mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou se budou konat tréninky. O půl jedné začne závod kol dětí, hlavní závod začne v jednu hodinu.