Ivo Bárek (nestraník s podporou ČSSD) měl i ve druhém kole senátních voleb jasnou převahu. Volilo ho více než dvacet tisíc lidí z Vyškovska a okresu Brno venkov.

Jak moc jste si byl jistý tím, že vyhrajete?
Jistý jsem si nebyl ničím. Je pravda, že po tom prvním kole to vypadalo tak, že vše je na dobré cestě. Ale ve druhém kole jsem začínal s číslem 0, tak že jistota ve mně nebyla vůbec žádná.

Bylo to pro vás nervové vypětí?
Celá kampaň byla rozhodně náročnější než před šesti lety a já to mohu porovnávat. Hlavně tento poslední týden byl opravdu hodně hektický.

Považoval jste Václava Horáka za těžkého soupeře?
Byl to pro mě hodně těžký soupeř.

Co si myslíte, že přispělo k tomu, že jste vyhrál?
Já si myslím, že za těch šest let mě lidé znají. Vědí, že výsledky své práce jsem měl. Pohyboval jsem se po celém regionu a lidé to ocenili. Mnohdy bývá mnohem těžší obhajovat mandát než ho získávat. Na konec to dopadlo dobře a lidem samozřejmě moc, moc děkuji za hlasy. Jsem za to opravdu vděčný.

Co od vás mohou voliči očekávat?
V první řadě budu řešit zaměstnanost, protože vidím, že sem přichází menší krize. Samozřejmě bych chtěl pomoct Bučovákům z řešením E 50. Chtěl bych pomáhat s čerpáním Evropských financí tak jak jsem to dělal doposud. Myslím si, že má práce se osvědčila a nemíním na tom nic měnit. Budu pokračovat napříč politickým spektrem a to zdůrazňuji. Co rozhodně nebudu podporovat jsou zákony, které se týkají jenom pouhého náznaku privatizace nemocnic nebo pojišťoven.