Tak jako před šesti lety Ivo Bárek (nestraník s podporou ČSSD) opět v druhém kole senátních voleb porazil lidoveckého kandidáta.

Jak moc jste si byl jistý tím, že vyhrajete?
Jistý jsem si nebyl ničím. Je pravda, že po tom prvním kole to vypadalo tak, že vše je na dobré cestě. Ale ve druhém kole jsem začínal s číslem 0, takže jistota ve mně nebyla vůbec žádná.

Bylo to pro vás nervové vypětí?
Kampaň byla rozhodně náročnější než před šesti lety.

Považoval jste Václava Horáka za těžkého soupeře?
Byl to pro mě hodně těžký soupeř.

Co si myslíte, že přispělo k tomu, že jste vyhrál?
Mnohdy bývá mnohem těžší obhajovat mandát než ho získávat. Nakonec to dopadlo dobře a lidem samozřejmě moc děkuji za hlasy.

Co od vás mohou voliči očekávat?
V první řadě budu řešit zaměstnanost, protože vidím, že sem přichází menší krize. Samozřejmě bych chtěl pomoci Bučovákům s řešením problémů se silnicí E 50. Chtěl bych pomáhat s čerpáním evropských financí tak, jak jsem to dělal doposud. Myslím si, že má práce se osvědčila a nemíním na tom nic měnit. Zdůrazňuji, že budu pokračovat ve spolupráci napříč politickým spektrem. Co rozhodně nebudu podporovat, jsou zákony, které se týkají byť náznaku privatizace nemocnic nebo pojišťoven.


Pro Václava Horáka (KDU-ČSL) hlasovalo v druhém kole víc než dvanáct a půl tisíc lidí z Vyškovska a okresu Brno– venkov. Tato podpora na jeho soupeře nestačila.

Považoval jste Ivo Bárka za těžkého protivníka?
V některém směru ano a v některém ne. Ale jeho vítězství je zasloužené a já mu blahopřeji. Zároveň děkuji všem voličům, kteří mi dali hlas. Považoval jsem za úspěch i postup do druhého kola.

Bylo to pro vás nervové vypětí?
Mou celoživotní oporou je manželka, která mě podporovala i v kampani. Určitě žádná kampaň není jednoduchá a ani tato nebyla, i když mám jisté zkušenosti. Celkový proces byl náročný, ale že by to bylo nervově vyčerpávající, to říct nemohu. Senátní kampaň probíhala slušně a kdybych měl znovu volit nějakou strategii, tak by asi nebyla jiná.

Jak moc jste byl přesvědčen o tom, že se stanete vítězem?
Samozřejmě jsem přemýšlel o vítězství, ale věděl jsem, že druhé kolo bude víc než těžké.

Co jste chtěl zejména prosazovat z případné pozice senátora na Vyškovsku?
Budu nadále prosazovat smysluplné projekty, které v našem regionu probíhají. Doprava je na prvním místě, životní prostředí, infrastruktura, dobudování podmínek pro rozvoj podnikání, rozkvět obcí a celá řada dalších záležitostí.