Ta doposud vykonávala funkci místostarostky, s hnutím ANO však tentokrát volby vyhrála se ziskem sedmi mandátů. „Už v sobotu jsme podepsali Koaliční dohodu se všemi dosavadními koaličními politickými subjekty s tím, že já budu starostkou města, Karel Jurka bude 1. místostarostou, Roman Celý místostarostou a Josef Kachlík místostarostou,“ potvrdila Šulcová.

Kompletní výsledky voleb ve Vyškově si můžete prohlédnout ZDE

Na koalici se kromě ANO podílí také ODS a Nezávislí kandidáti, KDU-ČSL, STAN s podporou Volby pro město a Náš Vyškov. „Bude mi ctí pracovat pro rozvoj našeho krásného města i v následujícím volebním období,“ prohlásila Šulcová.

Jiří Horák.
KDU-ČSL v Bučovicích udrží většinu v zastupitelstvu. Prohlédněte si nové členy

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkV opozici zůstane hnutí VY, které ve volbách dosáhlo na druhé místo. S opoziční rolí pokračuje také SPD, která je tentokrát posílená na tři zastupitele.

Jakub Dostál
Koalice ve Vyškově drží při sobě. Voliči i tak míchali kartami

Karel Jurka působil jako vyškovský starosta uplynulé čtyři roky. Jeho strana a sdružení nezávislých kandidátů skončili tentokrát třetí s pěti mandáty. „Získal jsem druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů. Období, které máme za sebou, nebylo jednoduché a ani v dalším období to nebude jinak. Ale věřím, že společně vše zvládneme,“ reagoval na výsledek Jurka.