Při vchodu do volební místnosti museli ale zbraně nechat v úctyhodné vzdálenosti od budovy. „Jedná se jen o makety, ale nerad bych skončil v base,“ smál se Petr Klíčník.

Svůj volební lístek vhodil do urny v základní škole na Slovenské ulici ve Znojmě v sedm hodin večer, vzápětí ale spěchal zpátky k bunkru. „V sobotu tady přivítáme návštěvníky akce Světla nad bunkry. Chystáme zbraně, minometné hnízdo, lidé si vystoupají na strážní věž, prohlédnou srub s těžkým kulometem a projedou se v BVPéčku po poli v režii spolku Vojenská technika Brno. Uvaříme bunkrácký guláš, budou klobásky, pivo i limo,“ pozval od příprav mezi volbami Klíčník.

Politolog a děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy unvierzity v Brně Stanislav Balík.
Volby na jihu Moravy: Nikdo asi nebude chtít, aby zastupitelstvo ukončilo válku

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkNadšenci už také druhý rok společně rekonstruují na svém dvorku obrněný transportér. Z původní hromady šrotu se už rýsuje unikátní dílo. „Ještě je před námi hodně práce, pokud to dobře půjde tak vyjedeme až příští rok. Chceme vše nové a vše musí fungovat. Přece jen to má sedm tun,“ nechce nic uspěchat Petr Prokeš.

Zdroj: Deník/Dagmar Sedláčková

Ve vojenském oblečení si vyslechli poučení o volbách i zatím neplnoletá dvojčata Tomáš a Vojtěch Dvořákovi ze Znojma. „Od malička chodíme ve vojenském, zajímá nás technika, zbraně i historie světových válek. Nechtěli jsme o tom jen číst, ale i něco dělat, tak jsme přišli pomoct s přípravami na akci,“ shodli se kluci.

Petr Prokeš a Petr Klíčník opravují obrněné vozidlo, chtějí ho vystavit u svého bunkru u vsi Dyje.
Staré bunkry a opuštěné baráky jsem prolézal od malička, říká Petr Prokeš