Strany uzavřely povolební dohodu, v patnáctičlenném zastupitelstvu mají dohromady devět mandátů. „Spolupráce s lidmi z těchto subjektů bude zaručovat našemu městu kontinuitu v přípravách a zdárném dokončení nemalých projektů. Zároveň však zastupitelstvo i radu města čeká výrazná personální obměna, díky které se může diskuze o směřování Slavkova oživit o nové pohledy,“ uvedl Boudný.

Nové zastupitelstvo se poprvé sejde na ustanovující schůzi, která se bude konat v zákonném termínu do konce října. V programovém prohlášení koalice se její zástupci shodli na nutnosti výstavby svazkové školy pro 540 dětí nebo uskutečnění alternativního řešení.

Letošní komunální volby ve Slavkově u Brna.
Ve Slavkově potřebuje vítěz aspoň dva partnery. Vyškované už mají jasno

Město má podle nich šanci dotáhnout projekty, u kterých náklady z velké části pokrývají dotace. Zmínili přístavbu mateřské školy, poldr Zlatá Hora, revitalizaci sídliště Nádražní nebo cyklostezku do Křenovic. Koaliční partneři se také shodli v přístupu ke změně územního plánu v rozvojových oblastech ve východní části města.

Kompletní výsledky voleb ve Slavkově u Brna najdete ZDE

Prioritou je pro ně i další oprava ulic a zahájení rekonstrukce Koláčkova náměstí. Zavázali se dále ke zlepšování komunikace, digitalizaci úřadu a větší participaci obyvatel. „Oblastí a projektů, na kterých jsme se shodli, je velká řada. Vždy však bude důležité zajistit jejich financování. To bude samozřejmě s výhledem na příští nejisté období v oblasti cen energií velmi citlivá problematika,“ komentovala dosavadní místostarostka za KDU-ČSL Marie Jedličková.

Starosta Slavkova u Brna Michal Boudný.
Ve Slavkově vyhrála kandidátka v čele se starostou Boudným

Ta svou pozici udrží i na nové období. Věnovat se bude zejména oblastem financí a školství. „Prioritou příštích měsíců bude zvládnout provoz města – škol, zámku, veřejného osvětlení, vytápění a podobně. K tomu nám pomůže i vznikající energetická koncepce řešící nejen možné úspory, ale i smysluplné a návratné energetické projekty,“ potvrdila Jedličková.

V pětičlenné radě města dále usednou dva zástupci hnutí STAN. Bude to jednak učitel Petr Jeřábek a dosavadní mluvčí Slavkova Veronika Slámová. Doplní je ještě ředitelka místního domu dětí a mládeže Jana Bangová za PRO Slavkov u Brna.