Prvomájové oslavy
KDY: 1. května od 9.00 do 13:00

KDE: Bučovice, náměstí Svobody

Proč přijít: Kulturní program přiláká zájemce na bučovické náměstí Svobody. Na Prvomájových oslavách vystoupí mimo jiné i členové tanečního kroužku Klubu seniorů Přístav. Pořadatelé dále připravili přehlídku žáků místních škol – mateřské a základní umělecké. Na závěr dorazí zazpívat Týna Mrázková. Událost se stala již tradiční záležitostí. Lidé mohou s nadsázkou zavzpomínat na minulé časy, při občerstvení na hřišti je čekají retro ceny. Vstup je zdarma.

Prvomájové setkání veteránů
KDY: 1. května od 9.00, spanilá jízda od 12:00
KDE: Bučovice, prostor před zámkem Bučovice a v parku za autobusovým nádražím

Proč přijít: Milovníky historických vozidel zvou pořadatelé do Bučovic také na setkání veteránů. Dorazí mnoho desítek nablýskaných historických automobilů, motorek a jiných strojů. Součástí akce bude letos poprvé burza náhradních dílů a veteše všeho druhu. Na středeční poledne je na programu spanilá jízda.

| Video: Youtube

Pochod Toulavé nohy
KDY: 1. května od 10:00
KDE: sraz za sokolovnou v Křižanovicích

Proč přijít: Na turistický pochod vyrazí prvního máje účastníci v Křižanovicích na Vyškovsku. Sejdou se za tamní sokolovnou. Právě v ní také najdou po návratu z pochodu připravené občerstvení.

Dance cup v Drnovicích
KDY: 1. května od 9:00 do 19:00
KDE: Drnovice, kulturní dům

Proč přijít: Během dne proběhnou postupové soutěže tříd E-B, TPV soutěže pro páry i SOLO kategorie Novice a Bronze. Na diváky čeká celodenní podívaná v rytmu latinskoamerických a standardních tanců. Na soutěžící páry poháry, diplomy, medaile a spousta dalších cen. Vstupenky lze zakoupit přímo na místě konání.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bylo na co koukat. Staré traktory a další stroje lidé obdivovali v Hošticích

Stará technika v muzeu v Hošticích-Herolticích. | Video: Stanislav Mrázek

Nejslavnější kostičky LEGO svět
KDY: 1. května od 9:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00
KDE: Muzeum Vyškovska

Proč přijít: Poslední příležitost mají prvního května zájemci k návštěvě nevšední expozice v Muzeum Vyškovska. Na výstavě ze sbírky Mariana Komarika najdou nejen klasické LEGO městečko, které v sobě nese nostalgii pro starší generace, ale také nové dimenze zábavy. Dle pořadatelů se zde setkává minulost, současnost a budoucnost této legendární stavebnice. Ta ovládla výstavní sál v prvním patře. Vstupné je namístě za sedmdesát korun, snížené za pětatřicet.

Na vyškovské Lego výstavě ze sbírky Mariana Komarika vidí návštěvníci nejen klasické Lego městečko, ale také nové dimenze zábavy. | Video: Deník/Stanislav Mrázek, Použitá hudba: https://www.bensound.com (Licenční kód: YIDLH4CWYAWXQ)

Prohlídka DinoParku Vyškov
KDY: 1. května od 9:00 do 18:00
KDE: DinoPark Vyškov

Proč přijít: Také na prvního máje je mimořádně otevřený i DinoPark Vyškov. Návštěvníci na místo vyjedou DinoExpresem z prostoru vyškovského ZooParku. Na místě najdou desítky modelů dinosaurů v životních velikostech i 4D Kino s panoramatickým filmem v ceně vstupenky.

Návštěvníci obdivují modely prehistorických zvířat v životních velikostech.