Se svým druhým počinem O křišťálovém srdci, které mělo premiéru v roce 2016 a od té doby odehrálo nespočet repríz, zavítali herci do Vyškova a baví děti. „Jsme zvyklí hrát pro děti malé i velké a každý si z toho vezme to své. To je na tom to nejlepší, baví nás ta variabilita,“ chválí si Czivišová a zdůrazňuje, že se jí líbí hlavně bezprostřední projev dětí, z kterého pak čerpá.

Napilno má těsně před představením šatnářka Olga Krmníčková. „Normálně bývají divadelní představení v Sokolském domě, je to tam líp uzpůsobené, ale teď je období plesů, tak je to tady u nás. Lidí chodí naštěstí dost. Na to, že je doba počítačů je to pořád slušné. Bývá tady na divadla i přes dvě stě lidí, hlavně o místní divadelní spolek Haná je velký zájem,“ uvádí Krmníčková.

Divadelní představení O křišťálovém srdci | Video: Renata Spotzová

Pohádku trvající bezmála hodinu děti bedlivě sledují. Dějem je provádí hlavní postavy, sestry Agáta a Alžběta. Agáta byla zlá a chamtivá, ale díky přičinění lesního mužíka Otakárka se její povaha zlepší. Z bojácné Alžběty se stane statečné děvče. Zápletka, herecké výkony i dobrý konec zapůsobily na všechny.

„Mně se to líbilo, sice děti se občas věnovaly něčemu jinému, ale já jsem děj sledovala od začátku do konce. Za mě velké plus, jednička s hvězdičkou," míní Jarmila Macháčková. Její přítelkyně Bára Sedláčková souhlasně přitakává a doplňuje, že už jen vymyslet takový děj a zápletky je úžasné. Její malý syn František je ve svém vyjádření o představení skoupý na slovo a očividně nehodlá chválit, ani kritizovat. Malá Adélka Popijanová z Vyškova je sdílnější, má po představení dobrou nápadu a už s maminkou domlouvá další návštěvu divadla. „Bylo to fajn a dětem se to líbilo,“ hodnotí maminka Adélky.

Kouzlo divadelního světa oslovilo i Janu Šmerdovou a její čtyřletou dceru Lauru. „Já moc do divadla nechodila, ale s malou teď ano. Je to sice kumšt, než se někam vypravíme, když to má být na čas, ale stojí to za to," naráží mladá maminka na to, že do divadla s dcerou dorazila pár minut po začátku. „Za črtnáct dnů tady má být Jůů a Hele, takže snad půjdeme,“ doplňuje.

Czivišová je po představení nabitá pozitivní energiía hýří dobrou náladou. „Vyškovské publikum bylo velice pozorné, úžasně se s ním spolupracovalo. Doufáme, že sem zase brzy zavítáme, třeba s naším novým počinem O poměnkovém království, které bude mít premiéru na podzim,“ slibuje.

Pohádku si nenechalo ujít na osmdesát návštěvníků Mladé rodiny přišly s tříletými až desetiletými dětmi.

RENATA SPOTZOVÁ