„Řečeno fotbalovou terminologií jsem tímto filmem postoupil do první ligy. Při vší skromnosti to lze měřit objektivně. V našem oboru je jistou metou uvedení filmu do kin, což se mi po čtyřech odmítnutích s pátým osloveným distributorem podařilo,“ vypověděl Procházka.

Film točil a dokončoval rok, ale plánoval a připravoval ho asi pět let. V závěrečných titulcích ho věnuje svému otci. „Věnováno tatínkovi, se kterým jsem chodil na fotbal do Drnovic a který mi jako první vyprávěl o tunelářích. Tenkrát se jim tak ještě neříkalo,“ zazní ve filmu.

Třeba podle drnovického sociologa Pavla Klvače se mnoho lidí na éru drnovického fotbalu stále dívá přes růžové brýle. „Některé skutečnosti navíc neradi slyší. Procházka na drnovický fotbal i na tehdejší společenské klima nahlíží bez předsudků a navíc s humorem,“ myslel si Klvač.

Právě na humor filmaři docela sázeli. „Jsem přesvědčený o tom, že humor nepoužívám samoúčelně, ale naopak se jím snažím zesílit vážné věci, o kterých film vypráví,” prohlásil Procházka, který je s kritickými ohlasy zatím velmi spokojen.

Bezmála hodinový dokument začne od dnešní dvacáté hodiny. Po jeho skončení bude následovat beseda s Procházkou i aktéry filmu.