„Nebude to klasické hřiště, které známe z městské zástavby, ale prostor, kde rodiče s dětmi stráví čas aktivně a hrou,“ vysvětlila ředitelka zámku Eva Oubělická. Vznikne ve spodní části parku.

Zájemci využijí hrací prvky vyrobené z přírodního materiálu, aby co nejméně narušovaly ráz parku. K dispozici budou mít například houpačky, zvířátka nebo prolézačky. „Výsledná podoba bude ještě samozřejmě konzultována s pracovníky památkové péče. Posuzování je samozřejmě podrobeno přísné kritice, protože je zřejmé, že se pohybujeme v areálu, který je zapsaný na seznam národních kulturních památek. Konkrétní prvky představíme po ukončení výběrového řízení,“ doplnila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Úsekové měření rychlosti. Ilustrační foto
Čtyři roky měří ve Slavkově dopravu radar. Místní ho vítají, řidiči proklínají

Podle ní se najde dostatek zájemců, kteří popsané změny ocení. „Park je kromě turistů také místem, do kterého pravidelně chodí stovky dětí z místních školek a škol, které bezpečné prvky budou využívat,“ sdělila Slámová.

Potvrdila to i ředitelka zámku. „Určitě vnímáme, že velkou cílovou skupinou našich návštěvníků jsou právě rodiny s dětmi a proto jsme velmi rádi, že se podaří přidat do našeho parku zase další atraktivitu, která zpříjemní pobyt v našem areálu. Jako součást projektu navíc přibyde nový mobiliář či vylepšené osvětlení,“ dodala Oubělická.

Město totiž na plánovanou revitalizaci parku letos získalo z evropských fondů šest milionů korun. Kromě zmíněného hřiště, tak projekt zahrnuje téměř devadesát laviček, mobilní křesla a nové odpadkové koše. Návštěvníci se v budoucnu mohou těšit také na osvětlení horní části parku, vybudování cest k opravenému altánu, opravu betonu spodní fontány nebo vytvoření naučné stezky o staletých stromech i antických sochách.