Hra patří mezi novinky na vyškovské scéně. Premiéru měla dvaadvacátého února. „Přestože má tato inscenace za sebou teprve necelý půlrok života, posbírala už celou řadu ocenění. Mezi největší patří druhé místo na krajské divadelní přehlídce v Hodoníně a především pak přímý postup z národní přehlídky Divadelní Třebíč na Jiráskův Hronov,” informovala Lenka Voráčová z Divadla bez střechy.

Podle jejích slov inscenačně složitá hra staví na výborných hereckých výkonech Adriany Roučkové, Tomáše Bézy, Lukáše Tvrďocha, Petry Šarhanové, Ivety Adámkové, Aloise Kummera a Davida Růžičky. Dále na živém hudebním klavírním doprovodu Olgy Pitelové, a rovněž také na čisté výtvarněscénické složce Marie Šimkové.

Režijně i dramaturgicky precizně zvládnuté představení pro jeho kvalitu oceňovali i porotci na jednotlivých divadelních soutěžích. Vedoucí Katedry teorie a kritiky na pražské DAMU a jeden z nejvýznamnějších českých divadelních kritiků Jan Císař nešetřil po zhlédnutí představení v Třebíči uznáním. „Viděl jsem režisérsky vysoce stylizované divadlo. Celek Dvojhlavého orla a každý její detail, je podrobený důsledné režijní koncepci. Je to až podivuhodné, jak je každá akce herce od hlasu až po gesta a mimiku důsledně komponovaná, jak funguje celkové umístění a celkový pohyb herců v přesnosti a promyšlenosti,“ řekl kritik.

Porota ocenila nejenom představení jako celek, ale také jednotlivé herecké výkony hlavních protagonistů. „Cenu za mužský herecký výkon získal Tomáš Béza za roli Stanislava, ocenění za ženský herecký výkon dosáhla za roli Královny Adriana Roučková, čestné uznání za roli Vévody Willensteina obdržel Lukáš Tvrďoch,” vypočítala úspěchy Voráčová.

Pro přímý postup na osmasedmdesátý Jiráskův Hronov mohlo být ze všech soutěžních představení národní přehlídky vybráno za činohru pouze jedno z celé České republiky. Fakt, že vyvoleným byl právě vyškovský Dvojhlavý orel, zaslouží obdiv.