V současné době na prkna, co znamenají svět, vystoupí patnáct až osmnáct členů souboru. „Rozšířili jsme ho třeba i o děti, i zvířata jsme měli jako doplnění. Zahrál si s námi třeba pes,“ vzpomíná Božena Pištěláková.

Ta je jednou ze dvou zakládajících členů divadla. A právě jí ochotníci nejvíce vděčí za snahu. „Zřejmě se mi povedlo zapálit jiskru té chuti do hraní divadla. Daří se mi to udržet. Bez chuti a lásky to totiž nejde,“ popisuje divadelnice.

Podle ní herci zkouší za dost obtížných podmínek. „Překážky můžou být všelijaké, například nepřítomnost některých členů kvůli zaměstnání. Také vybrat hru, kterou předvedeme, je těžké. Divák se totiž chce bavit a smát, a proto to dá zabrat,“ upozorňuje.

Tentokrát ale dali na doporučení zkušeného. „Poradil nám Vojta Pliska, který hru Mé štěstí má zlaté vlasy viděl za druhé světové války. Dal nám impuls, že bychom se do toho mohli pustit,“ vysvětluje další zakladatelka Renata Škrobová. Božena Pištěláková potom letní prázdniny věnovala přepracování komedie.

Diváci si prý přijdou na své. „Míváme plno. Na večerním představení sedí i na okenních parapetech, protože sál bývá vyprodaný,“ říká Škrobová.

Bez sponzorů by se však umělci z Krásenska neobešli. Z něčeho totiž musí zaplatit dopravu, aparaturu a technické vybavení, kostýmy nebo kulisy.

„Máme několik sponzorů. Dotaci nám slíbil i obecní úřad. Navíc jsme vydali rekapitulaci své činnosti na CD. Kdo si ho za symbolických sto korun koupí, taky se stane naším přispěvatelem,“ vysvětluje Škrobová.