Komorní drama Schody pro kočku zůstává už půl roku v repertoáru vyškovského Divadla bez střechy. Hra pro dvě herečky o partnerském trojúhelníku diváky stále láká. A tak Adriana Roučková a Tereza Procházková - Suchomelová znovu předvedou reprízu v Besedním domě ve Vyškově, a to v pátek od dvaceti hodin.

„Schody pro kočku děvčata poprvé předvedla vloni v létě. Dokud na tento kus lidi chodí, dokud se neobehraje, budeme na něj stále zvát diváky. Představení stojí na silném příběhu a obě děvčata předvádějí herecký koncert. To by návštěvníky mohlo přitáhnout,“ uvažuje režisér Tomáš Dorazil mladší.

V podobném trendu komorních představení určených právě pro dvojici hereček navíc hodlají divadelníci pokračovat dál. Hru maďarské autorky Katalin Thuróczy chtělo Divadlo bez střechy uvést už před několika lety, ale chyběly talentované herečky, které by dokázaly utáhnout celé představení.

„Situace se zlepšila, když se k nám vrátila Adriana Roučková, která začínala ve vyškovském amatérském divadle a poté působila ve Zlíně, Novém Jičíně a v Plzni,“ vysvětluje dramaturg představení Vladimír Golda.

Představitelka druhé role přišla k Divadlu bez střechy jako nováček. Terezu Procházkovou, která po nedávných vdavkách změnila příjmení na Suchomelová, původně přivedla Iva Takáčová do divadla Haná. „Už tam nás hodně zaujala. Proto při uvažování o možných představitelkách padl tip právě na ni,“ doplnil dramaturg.

Loňské premiéry ve Vyškově se zúčastnila i maďarská autorka. „Považuji práci obou hereček i režiséra za výbornou. Ve hře se objevily i takové vrstvy, které mě překvapily,“ řekla tehdy s obdivem Katalin Thuróczy.

V březnu tohoto roku se obě vyškovské herečky chystají na krajský divadelní festival v Kojetíně. Právě s hrou Schody pro kočku budou usilovat o postup na celostátní přehlídku činoherního a hudebního divadla.