Přehlídce bude předcházet páteční a sobotní akce na náměstí Svobody, kdy budou Bučovičtí výtečníci spolu s dobrovolníky rozdávat letáky s programem. Prvního představení, právě v podání domácího souboru, se lidé dočkají v neděli. „Hostem bude herec Lukáš Hejlík. V dalších dnech pak Zdeněk Srstka, Dalimil Klapka, Jan Přeučil, Lumír Olšovský, Mojmír Maděrič a na závěr Ivan Vyskočil," vyjmenoval Bouda s tím, že letošní devátý ročník se ponese i ve znamení připomínky vzniku prvního bučovického ochotnického souboru před 145 lety.

VSTUPENKY
Cena vstupenky s místenkou na jedno představení bude 55 korun. Na nedělní zahájení už jsou ovšem k dispozici poslední tři.

Co se týká představení, až na jednu výjimku se odehrají v Katolickém domě a kromě jedné pohádky půjde o samé komedie. Výtečníci vystoupí s Podhorským penzionem. Jde o hru zabývající se tématem záměny, díky níž se herci ocitají ve vtipných situacích, ze kterých se snaží dostat. „Dvě hodiny před zahájením, které je naplánované na neděli v sedm hodin večer, se na městském hřbitově uskuteční pietní vzpomínka na herce Miroslava Doležala, kde předneseme básně," uvedla režisérka Výtečníků Gabriela Sehnalíková.

Tečku za festivalem udělají příští sobotu ochotníci ze slovenského Malého Slavkova s komedií Košiel'ka. „Díky jejich přítomnosti má festival mezinárodní věhlas," poznamenal Bouda s tím, že chybět nebude ani ohňostroj.

Přestože letošní ročník ještě nezačal, organizátoři už se připravují na příští. Bude totiž jubilejní, desátý. „Už máme rozjednanou účast krajanů z Vídně, kteří tam založili ochotnický soubor a hrají česky. Co se týká osobností, chtěli bychom pozvat ty, které už u nás byly," nastínil Bouda.