Začátek bude věnovaný nejen osobnosti bučovického rodáka a bývalého člena činohry Národního divadla v Praze Miroslava Doležala, ale také loni zemřelému Bobu Frídlovi. „Od prvního ročníku byl patronem festivalu, hodně nám pomáhal. Kromě jiného ho připomeneme i fotkou, která bude v sále umístěná," přiblížil pracovník bučovického kulturního a informačního střediska Josef Bouda.

Stejně jako loni, i letos se návštěvníci můžou těšit na jeden slovenský soubor. Letos přijede až od Spišské Nové Vsi. „Konkrétně z Malého Slavkova. Vypraví jeden celý autobus, ve kterém si povezou také kulisy. Zřejmě také díky tomu jsme dostali na festival dotaci v řádech desítek tisíc od Jihomoravského kraje. Výprava z tří set kilometrů vzdálené obce vyjde na velké peníze," zmínil Bouda.

Vystoupí také bučovičtí Výtečníci, ochotnický soubor z Nevojic a Mouřínova, D.A.V.A. Rousínov a několik dalších. Na každý den také pořadatelé pozvali hvězdného hosta. Do Bučovic tak přijede Lukáš Langmajer, Stanislav Zindulka, Ladislav Trojan, Ondřej Kepka, Jaroslava Kretschmerová, Ivana Jirešová a tečkou a zároveň zlatým hřebem bude Vladimír Brabec.

Díky němu festival přesáhne hranice města. „V neděli 20. října zavítá do Letonic, kde bude mít asi od dvou hodin odpoledne besedu s lidmi. Obec jsme vybrali nejen proto, že z ní pochází Martin Ledvina, ale také z důvodu, že v ní máme velké množství podporovatelů a Letonice mají velkou mysliveckou základnu. Pan Brabec je totiž také myslivec," objasnil Bouda.

Lístky na jednotlivá představení si zájemci můžou kupovat ode dneška v Informačním a kulturním středisku města Bučovice v přízemí radnice. Vstupné je stejné jako loni. „Nezdražili jsme. Jedna vstupenka bude stát pětapadesát korun. Do předprodeje je dáváme proto, aby se lidé na divadlo vůbec dostali. Sál Katolického domu, kde se bude festival odehrávat, není totiž nijak velký," vysvětlil pracovník bučovické radnice.