Zájemci už v nové kvalitě viděli i první snímek. Comicsové Avengers: Age of Ultron promítalo kino v pátek. „Digitalizace je za námi, pořídili jsme i velké plátno. Celkový koncept je řešený tak, že jde v podstatě o kinokavárnu. Kdykoliv budeme promítat, můžou lidé přijít, dát si kávu nebo pivo. A po představení zase posedět a povykládat si," popsal starosta Pavel Prokop.

Do konce roku Otničtí plánují ještě několik představení. Za týden milovníci filmu uvidí české komediální drama Vybíjená, koncem listopadu pak Amerického snipera. „Další termíny zatím neznáme. Je složité je vybrat, protože v Dělnickém domě se konají i jiná kulturní setkání," vysvětlil otnický starosta.

Digitalizace byla nezbytná. Nejenže původní technika dosluhovala, ale navíc dovolovala promítat jen na pětatřicetimi­limetrové snímky. A na ty se nové filmy převádějí už jen zřídka. Modernizace vyšla na 370 tisíc korun. Dvě stě tisíc pokryla dotace z Jihomoravské­ho kraje.

Zbytek pak obec zaplatila z rozpočtu. „I když jde o poměrně vysokou částku, vyplatí se. Kino nebudeme využívat jen k samotnému promítání filmů. Uvidíme, jak se nám to podaří převést do praxe, ale chceme natáčet různé aktivity v obci, jako třeba nedávné Babské hody. Výsledek si pak budeme promítat," dodal Prokop.