BRNĚNSKO:

Výstava květinových aranžmá na prohlídkové trase vily Stiassni
Kdy: středa 14. února od 9.00
Kde: Vila Stiassni

Proč přijít: Honosné reprezentativní salonky Vily Stiassni v kombinaci s květinovými vazbami si mohou lidé prohlédnout v den svátku všech zamilovaných. Výstava, která odstartovala 9. února, nabídne záplavu květin v jedinečném prostředí. Letos nese název „Všechny vůně světa aneb po stiassných cestách“.

Zdroj: Youtube

Valentýnský degustační večer
Kdy: středa 14. února od 18.00
Kde: Kulturní dům Kuřim

Proč přijít: Na sklenku dobrého vína mohou na Valentýna vyrazit páry do kulturního domu v Kuřimi. Připravený zde bude valentýnský degustační večer, který nabídne pestrou škálu vín k ochutnání.

Historický labyrint - Valentýnské prohlídky
Kdy: středa 14. února od 16.00
Kde: Labyrint pod Zelným trhem

Proč přijít: Kam vyrazit na Valentýna? Co třeba 8 metrů hluboko do podzemí labyrintu. Průvodci se chopí návštěvníků v dobových kostýmech a ti se tak rázem dostanou do období středověku. „Uvidíte například alchymistickou laboratoř nebo repliky městského pranýře a klece bláznů, které v 17. století stávaly nahoře na tržišti“ doplňují pořadatelé. Na závěr prohlídky budou připraveny růže.

Romantická věž
Kdy: středa 14. února od 16.00
Kde: Stará radnice, Brno

Proč přijít: Stará radnice na Valentýna ožije živou hudbou. Zamilovaní si tak mohou užít Brno z šedesáti tří metrové výšky. První prohlídka pro páry odstartuje ve čtyři hodiny odpoledne, poslední je naplánovaná na půl devátou večer.

Zdroj: Youtube

Valentýn v Cabaretu des pechés
Kdy: středa 14. února od 20.00
Kde: Cabaret des péchés, Brno - Palác Jalta

Proč přijít: Na valentýnskou akci láká Cabaret des péchés v Brně. Ten si na svátek všech zamilovaných připravil bohatý program, který odstartuje v osm hodin večer. Nabídne zpěv, tanec nebo akrobacii.

BLANENSKO:

Afrika – má životní láska
Kdy: středa 14. února od 19.00
Kde: Ulita, Blansko

Proč přijít: Pokud se budou chtít páry na Valentýna dozvědět něco zajímavého a nového, a k tomu všemu rádi cestují, mohou vyrazit do Ulity v Blansku. Cestovatel Karel Klinovský má připravené povídání o svých cestách do posledních rájů v Africe.

Valentýnské rande
Kdy: středa 14. února od 17.30
Kde: Radniční věž, Boskovice

Proč přijít: Valentýnské rande si užijí lidé v Boskovicích. Od 17.30 mohou zamilované páry vystoupat na radniční věž. Užijí si tak jedinečný výhled na večerní město s přípitkem. Pořadatelé slibují i malé překvapení. V 19.30 bude program pokračovat v boskovickém kině, kde se bude promítat komedie Aristokratka ve varu.

Zdroj: Youtube

Otevření kaméliových skleníků na zámku v Rájci
Kdy: středa 14. února od 9.00
Kde: Zámek Rájec nad Svitavou

Proč přijít: Největší česká sbírka kamélií bude k vidění od 14. února na zámku v Rájci nad Svitavou. Nejprve je lidé najdou ve sklenících a později se mohou těšit do zámeckých reprezentačních sálů vyzdobených kaméliemi a živými květy.

Jedinečnou sbírku kamélií piplají v Rájci už přes 50 let. Zámecké skleníky otevřou na Valentýna.
Je to tady. Kamélie na zámku v Rájci budou k vidění letos poprvé na Valentýna

ZNOJEMSKO:

Švanci: Já su já – Tour show
Kdy: středa 14. února od 19.00
Kde: Kulturní dům, Hodonice

Proč přijít: O zábavu na Valentýna se postará bývalý profesionální fotbalista Petr Švancara. Ten navštíví Hodonice. 14. února zavítá v rámci speciální limitované tour po České republice do místního kulturního domu. Lidé tak zažijí večer plný historek o Švancarově životě. Bude prostor na otázky na tělo, autogramiádu, focení a mnoho dalšího.

Další akce na jihu Moravy s valentýnskou tematikou:
• Valentýnská cesta manželů a zamilovaných
Kdy: středa 14. února
Kde: start cesty u brány od elektrárny a konec u kavárny V Parku, Veselí nad Moravou

• Valentýnská přáníčka - aktivity pro nejmenší
Kdy: středa 14. února od 10.00
Kde: Městská knihovna, Hustopeče
Na Valentýna si na své přijdou i ti nejmenší. V knihovně v Hustopečích mohou pro své rodiny vytvořit přání a srdíčkové obrázky.