"Svými výrobky nám na ní přispěli tradiční vystavovatelé, jako jsou například perníkáři Libor Hanousek a Jarmila Jasinská," vysvětluje zástupkyně ředitele knihovny Marie Crhonková.

K velikonocům však patří hlavně kraslice. "Lidé tu letos mohou obdivovat různé druhy, mimo jiné různobarevné vyvrtané kraslice z dílny Marcely Drápalové a Pavly Tauberové nebo přírodní batikované kraslice Marie Pachtové. V letošním roce jsme také získali kontakt na Miroslavu Markovou, která vyrábí slámovou kraslici," doplňuje Crhonková.

To vše podle ní doplňují třeba paličkované výrobky Hedy Navrátilové a její dcery Andrey Hořavové nebo květinové dekorace ivanovického květinářství Athéna. "Velký prostor tu má se svými výrobky už tradičně i odborné učiliště v Račicích a ústav sociální péče ve Víceměřicích," říká zástupkyně.

Tradiční výstava podle každoročně přitahuje pozornost řady zájemců. "Lidé mají letos největší zájem o perníky, košíky a keramiku," vyjmenovává žena. Výstava přitom potrvá pouze do příštího čtvrtka.

"Obecně přitom platí, že kdo nepřijde hned ze začátku týdne, pro něho už se výběr vystavených věcí bude jen a jen zužovat," upozorňuje Crhonková.