„Bude se konat v osm večer v Zámecké zahradě ve Vyškově, sestře Kroměřížské zahrady. Je skvělé, že si Vojtěch pro první koncert pro obnovu kultury vybral moravské město, nedaleko působiště B-Side Bandu. Koncert je tak dostupný pro široké spektrum diváků od Olomouce, Prostějova, Kroměříže, Brna až po Mikulov či Znojmo,“ informovala kulturní referentka Městského kulturního střediska Vyškov Monika Holzerová.

Brněnský swingový orchestr je složený z osmnácti špičkových instrumentalistů. „Připomínáme, že se letos B-Side Bandu povedl pro české interprety skvělý tah v podobě jednání s americkým prestižním nakladatelstvím Naxos. Nejde tedy jen o osobu Vojtěcha Dyka, ale jde i o souhru jednoho z nejkvalitnějších big bandů v Evropě,“ doplnila Holzerová.

Na třetího září pak připadá už několikrát odkládaná hudební akce „Kryštof hraje pro Vyškov“. Kapela v čele s Richardem Krajčem navíc podpoří padesátikorunou z každé prodané vstupenky výstavbu nového multifunkčního kulturního zařízení ve Vyškově. Městu totiž chybí kulturní sál s dostatečnou kapacitou. „Skupina je se svými skladbami roky na předních příčkách hitparád a je špičkou české hudební scény. Věřím, že půjde o výjimečný zážitek,“ komentoval starosta Karel Jurka.

Akce začne v pět hodin odpoledne na vyškovském fotbalovém stadionu, pokud to samozřejmě dovolí protiepidemická opatření. Původně se s ní počítalo už v červnu minulého roku, následně loni v září a posléze letos v červnu. Po řadě posunů kvůli pandemii zůstávají už dříve zakoupené vstupenky pro zájemce nadále v platnosti.

Letos to však není všechno. „Městské kulturní středisko Vyškov ve spolupráci s městem ale v průběhu léta pozve i na kapely Desmod, Mig 21, Hradišťan, na Katarínu Knechtovou, Báru Polákovou či Vojtěcha Dyka a Petra Bendeho. Tradičně počítáme také s promítáním letního kina. Vyškované se mají rozhodně na co těšit,“ dodal Jurka.