Film vypráví příběh o lásce mezi básníkem Hynkem a dívkou Marinkou. „Je to příběh o čase, samotě a čekání. Marinkou jsme se pokusili navázat na poetickou linku československého filmu, zastoupenou dřív například Vojtěchem Jasným a Karlem Kachyňou. Lidé tedy můžou očekávat delší záběry a pomalejší tempo střihu," vysvětlil Koláček, který film režíroval a spolupodílel se na scénáři.

Film se natáčel ve Sloupu v Moravském krasu a přímo ve Vyškově. „Štáb jsem složil z bývalých i současných studentů filmových škol. Na projektu pracovalo celkem asi padesát lidí," řekl Koláček.

Sarah Haváčová, která ztělesnila titulní roli Marinky, podotkla, že film by měl oslovit lidi, kteří v dnešní zrychlené době hledají něhu a trochu pokoje. „Poetičnost snímku podtrhuje i krásná hudba," myslí si Haváčová.

Role Marinky se jí hrála dobře. „Ukazuje se, že vztah může fungovat, aniž by někdo miloval víc nebo méně. Líbí se mi, že Marinka ví, co chce. A nic ji nepřiměje, aby své city k Hynkovi změnila," dodala herečka.