Návštěvníky bude na nádvoří Muzea Vyškovska očekávat průvodce, který s nimi projde expozicemi. „Představí se na sedmdesát žáků školy ze všech oborů. V sále muzea například vystoupí tanečníci, návštěvníci si při prohlídce poslechnou i kytarový soubor,“ uvedla učitelka Michaela Svobodová. Na závěr prohlídky ohluší účastníky na nádvoří mladí bubeníci.

ZUŠ Open 2018Vyškovsko:
∙ ZUŠ Vyškov
∙ ZUŠ Slavkov u Brna
∙ ZUŠ Rousínov
Blanensko:
∙ ZUŠ Blansko
∙ SZUŠ Blansko
∙ ZUŠ Boskovice
∙ ZUŠ Jedovnice
∙ ZUŠ Letovice


Program v muzeu potrvá od tří do pěti hodin odpoledne, pokračovat bude ve vyškovském Besedním domě divadelním představením.

Základní umělecká škola v Jedovnicích na Blanensku na zítřek připravila dva dopolední výchovné koncerty pro školáky a předškoláky. Hlavní program, Den otevřených dveří, začne ve tři hodiny odpoledne. „Chceme představit nové prostory školy v areálu střední průmyslové školy. Učitelé s dětmi lidem ukážou, jak u nás výuka probíhá,“ uvedla za jedovnickou školu Radka Hreňová. Na nádvoří návštěvníci uslyší žesťové nástroje i rock.

Blanenská škola na dopoledne připravila dílny pro předškoláky. „Ve tři hodiny odpoledne pak na Poduklí zahrají na Koncertě vítězů především žáci, kteří uspěli na různých soutěžích,“ představil program blanenské umělecké školy její ředitel Jiří Žerníček.

Odpolední koncerty na náměstích si připravily také další školy v regionech. V Boskovicích na náměstí 9. května, v Letovicích na Masarykově, ve Slavkově u Brna na Komenského, v Rousínově na Sušilově.