Doufají v příznivou epidemiologickou situaci. „Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení mladších i dospělých herců. Jedná se například o setkání pod lípou s hercem Janem Čenským, který bude hlavním hostem festivalu. Potkají také herečkou Ivanou Jirešovou, která je patronkou představení naší herecké mládeže - Duchové. Připravujeme průvod masek, divadelní pikniky, koncerty, swingovou tančírnu a folklorní odpoledne,“ vyjmenoval hlavní organizátor festivalu Filip Kolmačka.

Doufá přitom v pěkné počasí, aby se všechny akce uskutečnily v rousínovských parcích pod širým nebem. „Hlavní novinkou jsou webové stránky festivalu, kde nyní najdou diváci přesný program festivalu. Navíc si tam už mohou zakoupit vstupenky. Aktivní jsme i na facebook a instagram profilech,“ doplnil Kolmačka.

Počmáraný altán.
Rozježděné záhony, počmárané altány. Vandalové devastují bučovický lesopark

Návštěvníkům doporučil, aby si vstupenky kupovali včas online. Důvodem je kapacita prostor i covidová nejistota. Určité napětí kvůli tomu, jaká pravidla ohledně pořádání akcí budou v srpnu platná, potvrdil také umělecký šéf festivalu David Kříž. „Domnívám se, že divadlo, které většinou unáší své diváky do říše fantazie, může hrát v této době opačnou roli. Dává totiž jistotu reality - pokračujeme, plánujeme a připravujeme se na čas, kdy bude možné se s diváky "hromadně" radovat i dojímat. Věřím, že si k nám diváci cestu najdou a jejich počet bude stoupat,“ zdůraznil Kříž.

Jako poslání festivalu vidí přeměnu Rousínova alespoň pro jeden týden na místo rozmanitého setkávání. „Velmi si přeji, abychom se v srpnu mohli sejít v plném rozsahu a užít si příjemnou atmosféru,“ doufal umělecký šéf festivalu.