Organizátoři se většinou nespokojí s tím, že pozvou kapelu, která zahraje pásmo písniček k tanci. Tak třeba na plesu švábenického městysu se dnes členové folklorního souboru Koštéř z Manerova nejprve obléknou do krojů a zatančí Hanáckou besedu. „Pak úplně změní žánr, převléknou kostýmy, pustí muzikálovou hudbu a zatrsají ve stylu Pomády,“ uvedla pracovnice švábenického obecního úřadu Petra Jakešová. Na bále pak bude hrát Classic z Kroměříže.

V Holubicích si zase potrpí na zábavu v převlecích. Zítra se podle starosty obce Rudolfa Pěršaly lidé sejdou na tradičním maškarním plesu a o měsíc později, 7. března, na pyžamové zábavě v havajském stylu.

Dospělí si zařádí v maskách na maškarním bálu také v Olšanech, a to první březnovou sobotu v pohostinství U Pštrosa.

Na městský ples v Bučovicích v Katolickém domě letos opět zavítá Karel Gott. Ale ne ten opravdový. Jako každoročně se za něj převlékne ředitel bučovického kulturního střediska Josef Bouda. „Má stejný hlas jako Gott, umí dělat stejná gesta. Uvidíme, co nám letos předvede,“ uvedl bučovický místostarosta Oldřich Holásek.

Jinak se hosté můžou těšit na vystoupení mažoretek z lidové školy umění, dvě kapely, a to Dum Doobie Doobie Band z Prahy a Hudce z Kyjova, a také bohatou tombolu. „Ceny se nám pomalu scházejí. Vejde se sem zhruba sto padesát lidí a každý druhý může něco vyhrát. Zatím můžeme lákat například na poukaz na rekreaci, sadu vín nebo nějaké rádio,“ doplnil bučovický místostarosta.

Ve stejný den i hodinu, a to v sobotu 7. února od dvaceti hodin, se koná také ples v Křenovicích. „Nic netradičního nechystáme. Snad jen předtančení, hosté si pomocí něj připomenou kroky latinskoamerických tanců,“ řekla Eva Marková z Obecního úřadu v Křenovicích, která má na starosti pořádání bálu.

Také na návštěvníky křenovického plesu čeká bohatá tombola. Ačkoliv už plyn do Evropy teče, jeden z výherců se určitě nebude muset obávat, že zase nastanou problémy. „Kromě klasických darů, jako je třeba víno, tady máme například nějaké topidlo,“ uvedla Marková.

Mimořádné oblibě tancechtivých se těší také různé školské plesy. Už podeváté ho uspořádá třeba základní škola v Hošticích - Herolticích. Bude se konat 14. února v kulturním domě. Nebude chybět předtančení a tombola. Přijdou se pobavit hlavně rodiče žáků a výtěžek bude určený právě dětem. Zahraje kapela Impuls Lukáše Krejsy, učitele ze Základní umělecké školy v Ivanovicích na Hané, který učí hrát děti na hudební nástroje i v hoštické škole a školce.

Na plese, který pořádá Gymnázium Vyškov dnes v bývalém Posádkovém domě armády, vystoupí s tanečním vystoupením studenti. Jinak během večera zahrají kapely Pohoda a Mira band.

Pestrý bude dnes také ples Základní školy Tyršova v Sokolském domě. „Zajímavá bude ukázka mažoretek, standardních tanců, latinskoamerických tanců a také country tanců. Zahájení je v osm hodin, vrcholem večera bude o půlnoci tombola,“ řekl zástupce ředitele školy Jan Zahradníček.

Protančit střevíce můžou hosté v Sokolském domě ještě na několika plesech. 13. února tam pořádá ples ČSSD, den poté tam budou šibřinky a 27. února si zatančí hosté na plese, který pořádá Zoopark Vyškov.

Také v Posádkovém domě armády ve Vyškově se tento rok uskuteční ještě plesů několik. Za týden to bude ples Základní škola Letní pole a 20. února hosty na plese přivítá Agros Vyškov.

REDAKTORKY VYŠKOSKÝCH NOVIN