Zábavné nedělní odpoledne si pro děti připravili třeba v Lulči. Na hřišti u Libuše se tam koná rozloučení s prázdninami. „Máme pro děti připravené soutěže, jako je třeba běh nebo házení kroužky. Bude to připravené stylem dětského dne. Za disciplíny budou děti dostávat bonbony. Na závěr budeme pro děti opékat špekáčky na rožni. Kdyby některé chtěly, tak bude nachystaný i malý ohýnek, na kterém párek mohou opéct. V plánu je také diskotéka, bude hrát kapela pro děti. Tuto akci už překládat nebudeme, zrušíme ji jen v případě, že by bylo velmi škaredé počasí,“ informoval předseda lulečské kulturní komise Pavel Trčka.

Sportovní odpoledne si mohou užít i děti v Dražovicích. Ve čtrnáct hodin pořadatelé připravili na návsi sportovní odpoledne. V případě nepříznivého počasí mají připravenou eurotělocvičnu.

Totální relax s Železným Zekonem

Na fotbalovém hřišti v Moravských Málkovicích si přijdou na své jak děti, tak dospělí. Obecní úřad tam v neděli v patnáct hodin pořádá zábavné odpoledne. Na programu je třeba Vystoupení Železného Zekona, Sebeobrana a bojová umění v podání Policie ČR, vystoupení taneční skupiny Totální relax, děti si mohou zadovádět ve skákacím hradě nebo se proletět horkovzdušným létajícím balonem. Zajištěné je i občerstvení. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do sálu Dělnického domu.

Ve Slavkově u Brna si zazávodí malí rybáři. Moravský rybářský svaz na sobotu připravil Rybářské závody mládeže do 15 let. Děti se mohou zapsat k prezenci od sedmi hodin ráno. Závod trvá od osmi do dvanácti hodin. Výsledky se děti dozví ve třináct hodin a budou podle zásluhy odměněni.

Dospělí se mohou o sobotním odpoledni pobavit na Ovocném koši. Ten si v Letnicích připravila kulturní komise spolu s Letonickými ženami. V šestnáct hodin je sraz kostýmovaných účastnic před Obecním úřadem. Odtud půjde průvod obcí na hřiště Tělovýchovné jednoty Letonice. Defilé na hřišti se uskuteční kolem sedmnácté hodiny. „Nejzajímavější je, že se naším ženám podařila připravit další zajímavá akce. Předtím to byla třeba česnečka a cibulačka. Na akci se sám moc těším, protože si vždycky připraví něco neotřelého a originálního. Lidé mohou ochutnat speciality našich žen. Bude tam jak ovoce, tak pochutiny z něj. Třeba štrúdl,“ lákal starosta Letonic Miloslav Zachoval.

Myslivci v plné polní

Myslivci se o víkendu předvedou se střeleckým uměním. Myslivecká sdružení Borovec, Vícemilice, Kloboučky a Nevojice pořádají v sobotu od osmi hodin v areálu myslivecké chaty ve Vícemilicích soutěž ve střelbě. Ta je přístupná i veřejnosti.

Ve Slavkově sice zrušili koncert, pořád ale mají co nabídnout. K vidění jsou stále i výstavy. „Koncert se bohužel nekoná. Lidé ale mají poslední šanci zhlédnout krajinářskou tvorbu malíře Petra Bernarda, která se jmenuje „U nás“. Dále máme na zámku výstavu Tak jde čas – hodiny a hodinky, EN ESPACE nebo výstavu Rusalka,“ vypověděla pracovnice ze sekretariátu zámku.