Vyškovská kapela Dark Gamballe křtila o víkendu nové album v Rock Pub B29. Přivezli s sebou několik zajímavých hostů.

Řinčící okenní tabulky a dunění bubnů, které je slyšet už zdálky. Stovky fanoušků poskakují na parketu a přitom nezpívají, ale doslova řvou texty svých oblíbených písní.

Reportáž

Vyškovský rockový klub Rock Pub B29 praská v sobotu krátce po deváté večer ve švech. Další a další rockeři se hrnou dovnitř. Nejít na dvoudenní křest alba Perpetuum Gamballe místní kapely Dark Gamballe by pro mnohé z nich byl skoro hřích.

„Je to tady perfektní, ale víc než na Darky se těším na Insaniu. Fakt. Ta bude hrát poslední. Musím sehnat jejich cédéčko. Tady ve Vyškově je to skoro nemožný,“ snaží se překřičet jeden z fanoušků bučovickou kapelu Forrest Jump, která přivádí lidi na parketu do varu.

Přitom se prodírá davem a snaží se najít místo, kde by se mohl usadit. Jenomže všechno je beznadějně obsazené. Bundu pohodí do jednoho z boxů a vydává se na plac. „Forresti“ otřásají klubem a hudba duní celým tělem. Po nich nastupuje kojetínská sestava Betharayer.

V krátké přestávce se celá hospoda přesouvá z parketu k baru. Obsluha má opravdu co dělat. Jenomže zahnat ukrutnou žízeň a nabrat síly k dalšímu, takřka heroickému tanečnímu výkonu je potřeba.

Členové hardrockové kapely Bethrayer si pomalu skládají aparaturu, zkouší zvuk a pak to pořádně rozjíždí.

„Nazdárek všichni. Dark Gamballe tady dnes křtí svoje nové album, jsme rádi, že můžeme být u toho,“ vítá publikum zpěvák kapely, který si říká Olaf.

Skalní fanoušci této skupiny se derou dopředu a kymácí se v rytmu. „Už nemůžu. Jsem zvědavej, jestli tak vydržím pařit taky na Darky. Vypadá to, že stárnu,“ směje se mladík. Po chvilce začne divoce šermovat rukama a třást hlavou tak, že jeho dlouhé, potem promáčené vlasy občas šlehají do tváří těch, kteří stojí v jeho okolí. Ani ne hodinové vystoupení Bethrayeru se blíží ke konci. „Ještě můžete? Vypadá to, že jo. Tak dáme ještě dvě a mizíme,“ oznamuje zpěvák kapely.

Pověstná třešnička na dortu opravdu nepřichází jako poslední. Na podiu už se šteluje zpěvák Jiří Sedláček alias „10“ spolu s dalšími členy kapely Dark Gamballe. „Vítám vás. Kdo je tady podruhé? Kdo zde byl už včera? Tak to jste stejní magoři jako my,“ huláká do mikrofonu Sedláček.

Vypadá to, že teprve teď přišli na plac úplně všichni, kteří „rockáč“ v sobotu navštívili. Ačkoliv jde o křest nového alba Perpetuum Gamballe, skupina hraje i starší věci. Dav šílí, mnohým fanouškům stéká pot po tvářích. Ale všichni, s rukama nad hlavou, skáčou jako o život.