Hlaváč je mistrem tvorby v plenéru. Vytváří díla jednoduchým grafickým zápisem tužkou a soutěží tím s fotografickou technikou. Takový způsob tvorby je podle odborníků už dnes neobvyklý.

„Hlaváč chodí v davu lidí s tužkou a výkresy. Pohledem jen letmo zavadí o výkres, po kterém tužka rejdí, čárá a stane se, že i tančí. Nakonec skica dostane příděl akvarelové barvy,“ popsal Hlaváčovu práci kritik a teoretik Jiří Maliňák.

Před několika týdny se Hlaváč vydal za přírodními krásami jachtou po Tyrhénském moři a zaznamenal mnoho exotických obrázků. K vidění budou v Záložně v sobotu od devíti do osmnácti hodin a v neděli od čtrnácti do osmnácti hodin.

Také Bučovice se můžou pochlubit zajímavou výstavou. Před několika dny bučovické muzeum zpřístupnilo obrazy malíře Lojzy Budíka. Připomíná tak sto dvacáté výročí narození bučovického rodáka. Expozice představuje průřez Budíkovou tvorbou. Vystavené obrazy pocházejí z větší části z majetku Budíkovy rodiny, ale některé zapůjčila také znojemská a třebíčská muzea a několik majitelů z Bučovic včetně města Bučovice. Návštěvníci uvidí nejenom excelentní krajiny, ale i portréty a zátiší.

(aši)