„Před několika lety ukončil po třech dekádách činnost Smíšený pěvecký sbor Sušil. Rozhodli jsme se navázat na sborovou tradici. Těleso zakládáme u příležitosti osmi stého výročí od první historické zmínky o Rousínově,“ sdělil umělecký vedoucí Divadelního a výtvarného ansámblu (D.A.V.A) David Kříž.

Prozatím vzal nad Rousingem se svým ansámblem záštitu. „Do budoucna však plánujeme jeho osamostatnění. Vznik souboru je jedním z pěti projektů, které letos ve městě připravujeme,“ doplnil Kříž.

Ilustrační foto.
Kvůli rychlým řidičům zvažují v Komořanech měření i nové značky

O kvalitě sboru se první zájemci přesvědčí už ve čtvrtek, kdy vystoupí od osmnácti hodin na Staré radnici v Rousínově. Není to ale jediná kulturní akce, kterou Rousínovští příští týden navštíví. „Mladší herci D.A.V.A už připravují na třetí pokus uvedení premiérové westernové komedie Jedna statečná. Dva předchozí pokusy zmařil covid. Veselohra plná zvratů, kde na baru nalévají Davawhiskey a Rousínovku bude, mít premiéru v pátek od devatenácti hodin v sále Záložny,“ potvrdil Kříž.

Jako další příklad uvedl derniéru rousínovského muzikálu Zbojník z Hané, který tak naposledy místní divadelníci uvedou sedmadvacátého března na Světový den divadla. Letošní již třetí ročník Rousínovského divadelního a folklorního festivalu je zase v plánu pro diváky i posluchače v intervalu od sedmnáctého do čtyřiadvacátého června.