S hrdinkou knihy Callaway, kterou se chystáte zanedlouho vydat, jste se seznámila na poměrně neobvyklém místě.
Byla jsem tam s malou holčičkou, o kterou pečuji. Na tu paní se dívala, prohlížela si ji a také se jí zeptala, co to má s obličejem. Cítila jsem se trapně. Nakonec jsme se daly do řeči, vyprávěla mi, co ji v životě potkalo, a vznikla z toho kniha inspirovaná skutečnými událostmi.

O čem vypráví?
Je to příběh o ženě trpící domácím násilím a o tom, co ji po zranění, které jí způsobil partner, vrátilo zpátky do života. Ztratila práci, kontakt s celým světem, protože se uzavřela do sebe. Podlehla alkoholu, gamblerství. Název knihy Callaway je pojmenovaný po značce golfových holí. Právě golf byl sport, který ji přivedl zpět do života.

Tři domy na náměstí v Ivanovicích na Hané se rozhodlo vedení města zbourat
Domy mizí z náměstí. Co je nahradí, rozhodnou místní

Jde o vaši třetí knihu. První jste vydala v roce 2015. Kdy se ve vás objevila touha po psaní?
Provází mě celý život. Vyrůstala jsem v rodině, která milovala knihy. A láska k nim, literatuře a ke čtení mě neopustila. Čtu pořád. Mám ráda příběhy podle skutečných událostí, životopisy. A nejsem filmový divák, ale čtenář. Dřív ve mně vyvolá emoci psané slovo než obraz. Později jsem začala pozorovat lidi, vnímat, jak se kdo chová a psát krátké příběhy, ale jen sama pro sebe. A pak přišel impuls od mého syna, který byl přesvědčený, že když už takto tvořím, měl by to někdo i číst. A tak to začalo.

CELÝ ROZHOVOR VČETNĚ DALŠÍHO ZAJÍMAVÉHO OBSAHU NAJDETE V AKTUÁLNÍM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÝCH NOVIN, KTERÉ NAJDETE NA STÁNCÍCH AŽ DO ČTVRTKA