„V průběhu září je tak poslední možnost vidět starou expozici Síň Aloise Musila, kterou budeme deinstalovat. Předpokládáme, že od října zahájíme práce na nové expozici. Instalační prvky budou hotové snad do konce roku. Slavnostní otevření plánujeme udělat v příštím roce, kdy bude sedmdesáté výročí od úmrtí Aloise Musila. Nechceme, aby slavnostní akt zapadl s Vánocemi," naznačila ředitelka Muzea Vyškovska Monika Pelinková.

Momentálně je v prostorách muzea vystavený hlavně orientální nábytek, který si Musil dovezl ze svých cest. „Expozice zároveň nabízí shrnutí jeho života ve vitrínách a některé jeho další osobní předměty," připomněla ředitelka. Nová expozice bude obsáhlejší. „Bude se dotýkat všech témat, kterým se věnoval. Kartografii, psaní knih, cestování, etnografii, fotografování," vyjmenovala Pelinková.

Expozice, která vyjde na dva a půl milionu korun, bude rozšířená o celou jednu místnost. „A to o galerii Ve věži. Vzhledem k její velikosti se výstavní plocha zvětší v podstatě na víc než dvojnásobek," upozornila ředitelka.