Odloučené pracoviště vzniklo za spolupráce s vedením města v areálu bývalé školy. Nabídka přišla ze strany radnice. „Byla pro nás velkou výzvou. Dostali jsme k dispozici dvě místnosti, do kterých se v úterý pustil malíř a do konce příštího týdne je kompletně zařídíme. Musíme je vybavit nábytkem, závěsy i výzdobou tak, aby v prostorách od října mohly začít fungovat kroužky," popsala pracovnice Majáku, která měla zapojení organizace do skupiny na starosti, Petra Daňková.

V nabídce je v současnosti osm různých kroužků. Nechybí aktivity pro rozvoj logického myšlení, sportovně zaměřené skupiny, ale například i příprava angličtiny k maturitě. „Nabídka je prozatímní, počítáme, že ji postupně rozšíříme," dodala Daňková s tím, že chtějí přijmout i nové vedoucí kroužků.

„Uvítáme, pokud se ti, kteří se chtějí věnovat dětem i dospělým, ozvou vedoucí rousínovského odloučeného pracoviště Žanetě Tomáškové," vzkázala vyškovská pracovnice.

Ta se momentálně pouští do vyřizování dalšího členství Majáku. „Vzhledem k dobré zkušenosti z Místní akční skupiny Vyškovsko jsme se rozhodli stát se i členem Místní akční skupiny Moravský kras, jejíž valná hromada nám členství v pondělí schválila. Doufáme, že i v této oblasti se nám podaří navázat dobrou spolupráci," doplnila.

Třetím spolkem, kde už je Maják právoplatným členem, je od května i Místní akční skupina Na cestě k prosperitě.