BRNO a BRNĚNSKO:

Vinohradský GulášFest s pochodem Krampus čertů
Kdy: pátek 17. listopadu od 13:00
Kde: Areál bývalé ZŠ Bzenecká a ulice Tvrdonická, Brno
Za kolik: 150 korun, děti 50 korun, do šesti let zdarma

Proč přijít: Státní svátek v Areálu bývalé Základní školy Bzenecká v Brně nabídne návštěvníkům lahodné guláše i děsivé krampusáky. Pořadatelé připravili den plný chutí, tradic a nezapomenutelných zážitků. Odpoledne ochutnají lidé nejlepší kotlíkové guláše. Od 17 hodin poté začne pochod více než 60 krampus čertů ze Slovenska, Česka i Rakouska. „Těšit se můžete také na velkolepou ohnivou show a bubenickou exhibici," doplňují organizátoři. Průvod povede kolem plotu celého areálu bývalé ZŠ Bzenecká v Brně na Vinohradech, samotná show se pak uskuteční uvnitř areálu.

Stezka odvahy s Čerty z Rakouska
Kdy: neděle 26. listopadu od 14.00
Kde: start - Parkoviště Brněnská přehrada, Rokle
Za kolik: 150 korun

Proč přijít: Brno ovládnou čerti z Rakouska. V neděli 26. listopadu se mohou zájemci vydat na stezku odvahy. Ta obnáší mírné strašení, ale především přinese zážitek dětem i dospělým. Délka trasy je zhruba 700 metrů a každý, kdo se zúčastní, narazí na děsivé čerty. Ti budou mít veliké rohy, vyceněné zuby a poznají každého zlobivce. Start bojovky je na parkovišti Brněnské přehrady, Rokle.

Zdroj: Youtube

Pochod rakouských čertů v Židlochovicích
Kdy: sobota 25. listopadu od 17.30
Kde: náměstí Míru v Židlochovicích
Za kolik: základní vstupné - 300 korun na místě

Proč přijít: Rakouští krampusové se vrací do Židlochovic s bengálskými ohni i speciální pyrotechnikou. V sobotu 25. listopadu lidé spatří až 120 pravých rakouských krampusů. Ti projdou náměstím Míru v Židlochovicích za doprovodu speciálních pekelných efektů, ohnivé show i čertovských zvuků.

Zdroj: DENÍK/Kateřina Beranová

BLANENSKO:

Krampusáci v Boskovicích
Kdy: sobota 16. prosince od 15.00
Kde: Masarykovo náměstí, Boskovice
Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: Strašidelní rohatí čerti dorazí do Boskovic. Svoji hrozivou show uskuteční od šesté hodiny na Masarykově náměstí. Program ale v Boskovicích odstartuje už od tří hodin. Lidé se mohou těšit na šerm nebo ohnivou show. Po průvodu krampusáků, kterých přijde okolo čtyřiceti v doprovodu andělů, čarodějnic i smrtek, se s nimi bude možné vyfotit na památku. Vstupné je dobrovolné a výtěžek pořadatelé věnují na léčbu onkologicky nemocné devítileté Šárky.

Zdroj: Youtube

Krampus vystoupení v Kunštátě
Kdy : sobota 2. prosince od 17.00
Kde: Kunštát
Za kolik: bez vstupného

Proč přijít: V rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu v Kunštátě dorazí krampusáci. Zhruba od pěti hodin tak lidé mohou zažít pekelnou zábavu.

Další krampusácké akce na Blanensku:

Pekelná diskotéka s příchodem krampus čertů
Kdy: pondělí 4. prosince od 15.00
Kde: Cukrárna Sladké mámení Boskovice

Proč přijít: Na druhý ročník pekelné diskotéky zve cukrárna Sladké Mámení v Boskovicích. Návštěvníci se mohou těšit na mikulášskou nadílku i příchod krampus čertů ve spolupráci s boskovickými hasiči. Akce se uskuteční 4. prosince od 15.00.

Krampusáci v Oboře
Kdy: neděle 3. prosince od 17.00
Kde: Obora na Blanensku
Za kolik: bez vstupného

Proč přijít: V rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu v obci Obora dorazí hrůzostrašní krampusáci. Zhruba od pěti hodin tak lidé mohou zažít pekelnou zábavu.

ZNOJEMSKO:

Průvod rakouských čertů ve Znojmě
Kdy: sobota 9. prosince od 18.00
Kde: Masarykovo náměstí, Znojmo
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Na děsivou podívanou se mohou těšit lidé ve Znojmě. Masarykovo náměstí obsadí 9. prosince od 18.00 Perchtenlauf - průvod rakouských čertů. Lidé tak zažijí v předvánočním čase nezapomenutelnou podívanou.

Zdroj: Přemysl Dufek

Další čertovské akce na Znojemsku:

Pekelná sešlost a andělské nebe s Mikulášem
Kdy: úterý 5. prosince od 18.00
Kde: Masarykovo náměstí, Znojmo
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Jedinečná atmosféra s pravými čerty, anděly i Mikulášem ovládne Masarykovo náměstí ve Znojmě. Už po jedenácté se lidé mohu přijít podívat, pobavit i překonat strach z rohatých čertů. Součástí bude i ohnivá show.

Zdroj: Stanislav Nováček