O tom, že by napsala knížku o Africe, kam pravidelně několikrát ročně cestuje, uvažovala dlouho. „Díky známým, které tam mám, jsem se dostala k Čechům, kteří v Africe podnikají, a to byla ta hlavní myšlenka, kterou jsem chtěla přenést do knihy,“ komentuje žena.

Je ráda, že se jí podařilo dílo po několika měsících dokončit a úspěch sklízí ještě před vydáním. „Je to má první kniha, která vyjde nejen v češtině, ale i v angličtině, a předpokládá se, že bude dostupná i v Tanzanii, kde mě v lednu čeká její křest. Z toho mám velkou radost a nesmírně se na to těším,“ svěřuje se žena.Psát začala teprve před pár lety, když po smrti manžela potřebovala přenést své emoce. Že se jí daří, dokazuje i kniha Cal-way, která je skutečným příběhem o domácím násilí. Napsala ji díky rozhovoru se ženou na plastické chirurgii. „Den po jejím křtu letos v květnu mi zavolali lidé, že mají zájem knihu zfilmovat. Nejdřív jsem si myslela, že je to jen vtip, ale nakonec se to skutečně děje,“ přibližuje spisovatelka.

A dodává, že víc prozradit zatím nemůže. „Film by měl být v kinech na jaře, nyní se řeší poslední detaily a pak se bude točit. Hrozně se na to těším, protože je to velký úspěch,“ říká Castillo, která už pracuje na dalším díle.