Vzorem rockerky jsou hlasově silné zpěvačky jako Linda Perry nebo Janis Joplin. „Zpívám od svých devíti let. Nejprve jsem chodila do základní umělecké školy, také jsem zpívala ve sboru,“ vypráví Fuhrerová.

V pubertě ale zpívat přestala, měla problémy s mutováním. „Říká se, že ženským se to vyhýbá. Ne, nevěřte tomu,“ pokyvuje hlavou.

Poté působila spíše sporadicky v několika kapelách, až uspěla ve výběrovém řízení na zpěvačku a vznikl Holter. „Holter je přístroj, který se používá, když má někdo problémy se srdcem, aby ho kontroloval. Pro nás je hudba jakýmsi holterem. Dává nám najevo, že žijeme,“ objasňuje rodilá Vyškovanka pozadí názvu.

Na dvoudenní Tuning motor party na vyškovském letošti zavítaly zhruba tři tisícovky fanoušků upravených aut.
Auto se snažím nezkazit, chci udržet jeho originalitu, říká fanoušek tuningu

S kapelou by chtěla dosáhnout toho, aby se mohla živit tím, co ji baví. Tedy hudbou. „V českých vodách je to docela těžké. Je to malý rybník, ve kterém se střídají staré velké štiky a je těžké vyšplouchnout. My navíc nehrajeme mainstream,“ připomíná zpěvačka, která je ve skupině jedinou ženou. S trojicí chlapů ale podle svých slov vychází skvěle.

Momentální Holter připravují druhou desku Pointa. Texty skládají převážně kytarista Deady a Veru, jak si zpěvačka nechá říkat. „Inspirací jsou pro nás životní situace. Texty se snažíme dělat poetičtější formou. Čeština nabízí tolik možností… Kdo říká, že se v ní špatně zpívá, tak možná ano, ale je to jen výmluva, jak nestrávit čas nad českými texty,“ je přesvědčená rockerka.

MARIE MRÁZOVÁ