VYŠKOVSKO:

Rozsvěcení vánočního stromu Dědice
Kdy: sobota 25. listopadu od 16.30
Kde: u kostela ve Vyškově-Dědicích

Proč přijít: Sportovní spolek Dědice a dobrovolní hasiči lákají na rozsvícení vánočního stromu v Dědicích u kostela. Lidé se mohou těšit na vystoupení děti z Mateřské školky Dědická i místního farního sboru. Nebude chybět občerstvení.

Rozsvěcení vánočního stromu ve Vyškově
Kdy: neděle 3. prosince od 16.00
Kde: Masarykovo náměstí, Vyškov

Proč přijít: Vánoce ve Vyškově oficiálně startují na první adventní neděli. Od 16 hodin zve město na tradiční rozsvěcení vánočního stromu. O program se postará mimo jiné Oldřich Hróza s diskotékou pro děti, divadlo Haná zase dorazí s vánočním představením za účasti nejmladších členů souboru.

| Video: Youtube

Rozsvícení vánočního stromu ve Slavkově u Brna
Kdy: neděle 3. prosince od 16.30
Kde: Palackého náměstí, Slavkov u Brna

Proč přijít: Adventní čas ve Slavkově u Brna odstartuje už v sobotu 2. prosince, kdy se uskuteční největší adventní jarmark spojený s historickým programem připomínající události bitvy u Slavkova. Následující den se před radnicí rozzáří strom a chybět nebude ani občerstvení. Dojde i na zpívání koled v podání dětí ze ZUŠ Františka France, které obohatí vystoupení kapel Balada na výletě a sesterské kapely Výlet s vánočně laděným programem.

Rozsvícení vánočního stromu Bučovice
Kdy: neděle 3. prosince od 17.00
Kde: náměstí Svobody Bučovice

BRNĚNSKO:

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody
Kdy: pátek 24. listopadu od 16.00, rozsvícení v 17.00
Kde: náměstí Svobody, Brno

Proč přijít: Opět po roce se Brno rozzáří. V pátek 24. listopadu se lidé mohou naladit na blížící se adventní čas a zároveň si užít kulturní program, který začne v 16 hodin. Zazpívá například dětský sbor a chybět nebude ani proslov primátorky města. Slavnostní rozsvícení letošního vánočního stromu na náměstí Svobody vypukne o hodinu později.

| Video: Youtube

Rozsvícení vánočního stromu na Zelném trhu
Kdy: pátek 24. listopadu od 18.00
Kde: Zelný trh, Brno

Proč přijít: Vánoční stromek se v pátek 24. listopadu rozsvítí také na Zelném trhu v Brně. Návštěvníci se mohou těšit na ozdobenou patnáctimetrovou jedly ojíněnou, která vyrostla v Rakvicích na Břeclavsku. Z podia pak všechny přítomné pozdraví starosta Vojtěch Mencl. Program dále bude pokračovat koncertem slovenské kapely ZVA-12-28 Band, která nastoupí v 18.30. O dvě hodiny později se představí česko-americké trio Dobré Ráno Blues Band.

| Video: Youtube

Adventní trhy a rozsvícení vánočního stromu Dolní Kounice
Kdy: sobota 2. prosince od 15.00, rozsvícení v 18.00
Kde: Náměstí Míru, Dolní Kounice

Proč přijít: První prosincovou sobotu se v Dolních Kounicích uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Připraven je bohatý doprovodný kulturní program, který započne od 16.00 vystoupením školáčků místních škol. V 17.00 poctí akci svojí návštěvou Mikuláš, čert a anděl, kteří nepřijdou s prázdnou. V šest hodin už přijde na řadu samotné rozsvícení letošního vánočního stromu.

Rozsvícení vánočního stromu v Kuřimi
Kdy: neděle 3. prosince od 17.00, rozsvícení v 18.00
Kde: náměstí 1. května, Kuřim

Proč přijít: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Kuřimi se uskuteční na první adventní neděli 3. prosince od 17 hodin na náměstí 1. května. Kulturní program zajistí svým vystoupením žáci ze Základní umělecké školy Kuřim. Nazdobený strom pak rozsvítí starosta města Drago Sukalovský spolu s kuřimskými dětmi v 18 hodin.

BLANENSKO:

Rozsvícení vánočního stromu
Kdy: pátek 24. listopadu od 12.00, rozsvícení v 17.00
Kde: Náměstí Republiky, Blansko

Proč přijít: V pátek 24. listopadu se bude Blanskem nést duch blížícího se adventního času. V pravé poledne se tu otevřou tradiční vánoční trhy. Lidé si tak dají dobrý svařák nebo trdelník. Ve 14.00 se představí ZUŠ Blansko, konkrétně žáci pěveckého oddělení. Kulturní program bude pokračovat koncertem Martin Láska & band. Slavnostní rozsvícení stromu vypukne v pět hodin.

O vánoční trhy a hlavně rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky byl v pátek v Blansku velký zájem. Na pódiu se střídali různí účinkující, děti se dočkaly také mikulášské nadílky. | Video: DENÍK/Leona Paroulková

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Boskovicích
Kdy: pátek 1. prosince, rozsvícení v 18.00
Kde: Masarykovo náměstí, Boskovice

Proč přijít: Od 1. do 2. prosince ovládne Boskovice vánoční jarmark. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční právě v rámci jarmarku, a to 1. prosince v 18.00. Na zahřátí nebude chybět svařák, punč nebo medovina a na pokochání spoustu vánočního sortimentu.

| Video: Youtube

Vánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromu v Letovicích
Kdy: neděle 3. prosince od 14.00, rozsvícení v 17.00
Kde: Masarykovo náměstí, Letovice

Proč přijít: Kdo chce nasát předvánoční atmosféru, může zavítat na letovický Vánoční jarmark. Ten se uskuteční v neděli 3. prosince od 14.00 na Masarykově náměstí. Lidé se mohou těšit na bohatý prodejní sortiment, kde ve více než 40 stáncích naleznou řemeslné výrobky, dekorace, vánoční ozdoby, hračky, keramiku nebo teplá jídla. Pro děti bude připraven kolotoč a jízda na ponících zdarma.

Rozsvícení vánočního stromu, Kunštát
Kdy: sobota 2. prosince od 16.00, rozsvícení v 17.00
Kde: Náměstí Krále Jiřího, Kunštát

Proč přijít: V Kunštátě se slavnostní rozsvícení vánočního stromu uskuteční první prosincovou sobotu. V 16.00 vystoupí na náměstí děti z místní mateřské školy, dále předvede divadelní soubor pohádku Devět sestřiček. V 17.00 už vypukne samotné rozsvícení stromku. Chybět nebude průvod čertů i ohňová show.

Rozsvícení vánočního stromu v Jedovnicích
Kdy: nsobota 2. prosince od 15.30
Kde: u kulturního domu v Jedovnicích

BŘECLAVSKO:

Rozsvícení vánočního stromu v Břeclavi
Kdy: neděle 3. prosince od 15.00
Kde: Břeclav, park Sady 28. října

Proč přijít: Vzrostlý strom a nápaditá výzdoba také letos ozdobí park Sady 28. října v Břeclavi. Městské muzeum a galerie Břeclav zve všechny na bohatý program, který nabídne světelnou light show nebo koncerty. Vystoupí také Charvátčané i žesťový kvartet s vánočním troubením. Samozřejmostí bude i Ježíškova pošta a tradiční oblíbené školní vánoční stromky.

Rozsvícení vánočního stromu v Mikulově
Kdy: neděle 3. prosince od 16.30, rozsvícení v 17.45
Kde: Mikulov, Náměstí

Proč přijít: Vánoční atmosféra odstartuje v Mikulově na první adventní neděli. Na Náměstí se strom rozzáří v 17.45. Před tím na návštěvníky čeká doprovodný program, který zahrnuje hudební vystoupení orchestru Collegium magistorium ze ZUŠ Mikulov, Adventní rozjímání i zapálení 1. adventní svíčky. Chybět nebudou ani projevy představitelů města.

| Video: Youtube

Adventní punčování s rozsvícením vánočního stromu v Hustopečích
Kdy: sobota 2. prosince od 13.00, rozsvícení v 17.00
Kde: Hustopeče, Dukelské náměstí

Proč přijít: Pohodovou předvánoční atmosférou se mohou lidé nechat nakazit i v Hustopečích. Tradiční Adventní punčování je naplánováno na sobotu 2. prosince. Chybět nebudou opět punčové týmy, které nabídnou nejen punč, ale i něco dobrého k jídlu. Zavítat mohou lidé také na vánoční jarmark a užít si bohatý kulturní program, který letos láká na vystoupení skupiny Koňaboj, Klauna Huberta nebo Martin Láska & band. V 17.00 se rozsvítí i vzrostlý jehličnan.

Valtický advent
Kdy: neděle 3. prosince od 15.00, rozsvícení v 17.00
Kde: Valtice, Náměstí Svobody

Proč přijít: Adventní čas odstartuje ve Valticích 3. prosince. Od 15.00 startuje doprovodný program, který nabídne cimbálovou muziku, výběr z bobulí i divadélko ZŠ. Strom se rozzáří v 17.00, hned poté dorazí mikulášská družina.

HODONÍNSKO:

Adventní zvonění s rozsvícením vánočního stromu
Kdy: neděle 3. prosince od 16.45, rozsvícení v 17.30
Kde: začátek na pěší zóně u Národní třídy

Proč přijít: Advent v Hodoníně začíná v neděli 3. prosince. Lidé se mohou těšit na na vánoční výzdobu, kterou společně rozzáří, Betlém u vánočního stromečku i zpívání koled. Chybět nebude oblíbený zvonečkový průvod od hlavní křižovatky a samozřejmě teplé občerstvení, svařák i dětský punč.

Novým vánočním stromem v Hodoníně je stříbrný smrk. | Video: Deník/Petr Turek

Adventní trh s rozsvěcením vánočního stromu
Kdy: neděle 3. prosince od 12.00, rozsvícení v 17.00
Kde: Dům kultury, Masarykovo náměstí, Kyjov

Proč přijít: Vánoční strom v Kyjově se rozzáří v neděli 3. prosince. Od pravého poledne zde ale bude probíhat bohatý kulturní program, který zahrnuje dílničky pro děti a promítání pohádek v Domě kultury, a také vystoupení kapely Swing Dixie, dětského folklorního souboru Kyjovánek a ženského pěveckého sboru Tragačnice před radnicí. Zde se také od pěti hodin podvečer rozsvítí vánoční stromek.

| Video: Youtube

Vánoční Veselí
Kdy: sobota 2. prosince od 15.00, rozsvícení v 17.00
Kde: Veselí nad Moravou, Náměstí Míru

Proč přijít: Vánoční nálada ve Veselí nad Moravou naplno vypukne od soboty 2. prosince. V tento den se na Náměstí Míru rozzáří strom a návštěvníky uvede do pohody kulturní program. V plánu jsou vystoupení dětí z mateřských škol, Žesťový sextet ZUŠ a kapela Bylo nás 5. Lidé budou moci zavítat také do Městské galerie Panský dvůr, kde započne výstava betlémů.

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu
Kdy: neděle 3. prosince od 17.00, rozsvícení v 17.30
Kde: náměstí Svobody, Strážnice

Proč přijít: Ve Strážnici rozsvítí vánoční strom na první adventní neděli. V 17.00 se mohou lidé těšit na adventní troubení z Bílé věže, o půl hodiny později se na náměstí Svobody rozzáří stromeček.

ZNOJEMSKO:

Znojemský advent, rozsvícení vánočního stromu
Kdy: neděle 3. prosince od 16.45
Kde: Masarykově náměstí, Znojmo

Proč přijít: Vánoce do znojemských ulic přijdou s první adventní nedělí, tedy 3. prosince, kdy se vpodvečer rozsvítí strom na Masarykově náměstí. Stromy mívá Znojmo tradičně dva, menší na Horním a větší na Masarykově náměstí. Chvíli po slavnostním rozsvícení vystoupí na podiu zpěvák Janek Ledecký. Pod dobu trvajícího adventu nebude chybět zimní kino, rakouští čerti ani kluziště.

| Video: Youtube

Pohádkové Vánoce
Kdy: sobota 2. prosince od 10.00, rozsvícení od 18.30
Kde: náměstí T. G. Masaryka, Moravský Krumlov

Proč přijít: Moravský Krumlov zve na pohádkové Vánoce. Zahájení započne v deset hodin dopoledne. Kulturní program obstará hned několik vystoupení dětí ze základních i mateřských škol. Dorazí i známý zpěvák Václav Noid Bárta, který na podiu vystoupí v 15.30. O tři hodiny později už přijde na řadu rozsvícení vánočního stromu.

Rozsvěcení vánočního stromu v Jevišovicích
Kdy: neděle 3. prosince od 17.00
Kde: U Kostela sv. Josefa, Jevišovice

Proč přijít: V Jevišovicích se bude vánoční strom rozsvěcovat na první adventní neděli. V pět hodin u Kostela sv. Josefa mohou lidé sledovat, jak se strom nahodí do zářivého kabátku. Na návštěvníci dále čeká vystoupení skupiny Crown. K zakoupení budou i nápoje za symbolickou cenu.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in