Klasické kino se už v pondělí přesune do zámeckého parku. Posedmé. „Chtěli jsme divákům nabídnout to, co jsme v našem klasickém kině ještě nepromítali. Sice jsme limitovaní technikou, ale povedlo se nám to. Na své by si měl přijít každý," lákala slavkovská mluvčí Veronika Slámová.

Kromě filmů ze zahraniční produkce nebudou chybět ani české a připravený je i jeden pro děti. Jestli se filmy promítané v letním kině následně objeví také v tom klasickém, zatím nedokázala říct. Slavkov totiž uvažuje, že pozmění koncepci.

Filmy ve Slavkově
· pondělí: Marťan
· úterý: Osm hrozných
· středa: Hodný dinosaurus
· čtvrtek: Revenant: Zmrtvýchvstání
· pátek: Teorie tygra
· sobota: Zootropolis
· neděle: Jak básníci čekají na zázrak

Promítání začne každý den v devět hodin večer, vstupné bude 50 korun.

Jak Slámová poznamenala, návštěvnost zařízení není zrovna nejlepší. Aby přilákali víc diváků, plánují zavést něco jako minifestivaly. „Mělo by jít o občasnou záležitost s tím, že vymyslíme nějaké téma, třeba to nejlepší z Karlových Varů, a promítneme několik filmů, které tam byly k vidění," nastínila mluvčí.

To ve Vyškově je letní kino v plném proudu od začátku prázdnin. Zatím mu však příliš nepřeje počasí. „Noci bývají chladné a to pak přijde jen kolem dvaceti diváků. Největší úspěch měla zatím česká komedie z Valašska Děda. To přišlo asi devadesát lidí," přiblížil pracovník kina Sokolský dům Pavel Procházka.

Organizátoři tak doufají, že srpen bude lepší. Na plátně se objeví například pohádka Řachanda nebo český horor Polednice. Areálem vyškovského pivovaru se ponese i hudba kapely Queen. „Budeme promítat záznam jejich koncertu v Montrealu. Ve Vyškově to bude premiéra. Ostatní filmy, které v letním kině hrajeme, už jsou reprízy," sdělil Procházka. A některé se do sálu Sokolského domu ještě vrátí. „Například Teorie tygra, která je Vyškovany velmi oblíbená. A samozřejmě pohádky," dodal Procházka.

Na Teorii tygra můžou lidé vyrazit už ve středu. A to do Ivanovic na Hané, kde promítání pod širým nebem patří středy a neděle. I tam mají program zaplněný do konce srpna. Diváci se můžou těšit na české i zahraniční filmy. A tak jako ve Vyškově a Slavkově dají za představení padesát korun.

Jedinou výjimku tak tvoří koncert kapely Queen ve Vyškově. Ten vyjde na sto padesát korun. Například Martině Kolářové z Vyškova to ale nevadí. „Bezpochyby to bude skvělý zážitek. Pokud vyjde čas, ráda na záznam půjdu," usmívala se.