„Právě jsme se dozvěděli, že programová komise Nipos – Arama zařadila na národní přehlídku představení Dvojhlavý orel. Jako náhradníka vybrali inscenaci Schody pro kočku,“ řekla Lenka Voráčová z vyškovského Divadla bez střechy, které obě hry nastudovalo a zvítězilo s nimi v krajských přehlídkách.

Ve hře Dvojhlavý orel autora Jeana Cocteaua hraje roli královny Adriana Roučková, která je vystudovaná profesionální herečka. Charismatického atentátníka Stanislava ztvárňuje Tomáš Béza. Na návštěvníky zapůsobila i netradiční scéna, kdy diváci sedí po obou stranách jeviště.

Divadlo Bez střechy je sdružením přátel divadla, které funguje pod záštitou občanského sdružení Thalia a Městského kulturního střediska ve Vyškově. Zaměřuje se zejména na náročnější diváky, jimž nabízí komorní inscenace silných příběhů.

A taková je i hra o partnerském trojúhelníku Schody pro kočku maďarské autorky Kataliny Thuroczy. I v ní hraje jednu ze dvou hlavních rolí Adriana Roučková. Výtečně jí sekunduje Tereza Suchomelová, která má zkušenosti z vyškovského divadla Haná.