Dětský den na Ragbáku
Kdy: pátek 31. května od 15.00
Kde: areál Jana Navrátila, Vyškov

Proč přijít: Účastníci se mohou těšit na kolotoče, skákací hrady, sportovní stanoviště, kávový stánek i malování na obličej. Pořadatelé dále chystají také stan s virtuální realitou a autodrom. Na dětském dni bude k dispozici občerstvení. Akci v areálu Jana Navrátila organizuje JIMI Rugby Club Vyškov.

Dětský den v parku "Cesta pohádkovým lesem"
Kdy: sobota 1. června od 14.00
Kde: zámecký park, Slavkov u Brna

Proč přijít: První červnovou sobotu ožije zámecký park pohádkovými bytostmi. Zájemci si připomenou klasické pohádky, které provázely jejich dětství, zatímco děti projdou pohádkovou cestu parkem plnou úkolů a pohádek s odměnou na konci. Součástí programu jsou poníci, malování na obličej, skákací hrad a další atrakce. Vstup je zdarma.

Černčínský osmiboj
Kdy: sobota 1. června od 14.00
Kde: výletiště Černčín

Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Černčín a místní nadšenci připravili pro děti zábavnou akci. Atrakce zahrnují skákací hrad, malování na obličej, další bohatý program a odměny pro soutěžící děti. Občerstvení je zajištěno, vstupné je dobrovolné. Vítané jsou dresy a sportovní oděvy. Přeháňky sice pořadatelům nevadí, odradí je však silný déšť. Vyhrazují si proto právo na změnu programu.

Dětský den na atletickém stadionu
Kdy: sobota 1. června od 15.00
Kde: atletický ovál u stadionu TJ TATRAN, Rousínov

Proč přijít: TJ TATRAN Rousínov zve děti i rodiče na soutěžní odpoledne připravené ke svátku dětí. Pořadatelé lákají na zajímavé soutěže a hry. Účastníci se sejdou na atletickém oválu u stadionu v patnáct hodin.

Den dětí v Drnovicích
Kdy: neděle 2. června od 14.00
Kde: kulturní dům, Drnovice

Proč přijít: Taneční skupina N-YOJ! zve na Den dětí, který se uskuteční v neděli v drnovickém kulturním domě. Při koupi na místě je vstupné za dvě stě třicet korun. V předprodeji lze vstupenky koupit za sto osmdesát korun i v Buddies Baru. Na programu jsou diskotéka, soutěže s odměnou, maskoti oblíbených postav, malování na obličej i vystoupení tanečnic a tanečníků.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Třaskavá noc ve Vyškově. Muzejní nádvoří zabrali šermíři i ohňová show

Zdroj: Deník/Stanislav Mrázek