Již sedmý rok působí v Bučovicích fotoklub. Přestože má pouze šest členů, je poměrně činorodý. Účastní se soutěží, vystavuje, připravuje internetové stránky. O víkendu se v konkurenci dalších čtrnácti skupin umístil na devátém místě v prestižní soutěži Moravskoslezského mapového okruhu.

„Konkurence byla veliká. Do Ostravy přijely kluby mimo jiné ze Zlína, Rožnova, Kroměříže, Olomouce, Jihlavy. Všechny skupiny se postupně během půlročního trvání soutěže prostřídaly a navzájem hodnotily. Celkově jsme se nakonec umístili na devátém místě,“ řekl člen fotoklubu Karel Hladký.

Své práce, jako například Tesařík, Západ, Tiché jitro, Okáč, Děda a vnuk, Ve stínu slunce, Buky, Fenomén a další, představili kromě Hladkého a předsedy klubu Marka Nováka i zbývající členové: Václav Setínek, Jaroslav Erben, Marek Fiala a Dušan Šmíd.

Jejich fotografické zaměření je různorodé. Například Erben fotí Krkonoše, Setínek motýly, Novák portréty a zvířata. Jinak vedou hlavně krajinky a příroda.

„Fotoklub 36“ založil Novák ještě spolu s jedním fotografem už v roce dva tisíce. Brzy nato byl oficiálně zapsaný do seznamu fotoklubů České a Slovenské republiky na webových stránkách časopisu Photo Life. První výstavu uspořádal v bučovickém zámku roce 2005.

Počet členů postupně vzrostl na jedenáct, ale v loňském roce prošel členskou krizí. K zániku však nakonec nedošlo a dnes se členská základna ustálila na současných šest fotografů.

„Nyní chystáme vlastní web, který spustíme pod doménou www.fotoklub36.com v létě, nebo začátkem podzimu. Zároveň připravujeme novou výstavu, opět ve státním zámku Bučovice, v předběžném termínu od dvacátého devátého září do třináctého října,“ naznačil další kroky klubu Novák.

Zájemcům o fotografii jsou dveře bučovického fotoklubu stále otevřeny. Předsedu je možné kontaktovat na adese: marek.novak@gmail.com.