Z hospice odstartovala v pátek v jedenáct hodin dopoledne a od té chvíle běžela nepřetržitě až do sobotních čtyř odpoledne, kdy dosáhla vrcholu Praděd. Když dorazila do cíle, chtělo se jí smát i plakat štěstím. „I když mě bolí úplně celé tělo, to, co mi dala tato cesta, se nedá slovy popsat. Bolest jde úplně stranou a v hlavě se mi přemítá celý den a noc," svěřuje se Balšínková.

Dálkovým běhům se věnuje dlouhodobě a své nadšení se nyní rozhodla spojit s myšlenkou podpory hospice a založila dárcovskou výzvu Z Brna na Praděd. Lidé ji mohou stále podpořit na webu darujme.cz a přispět Hospici svaté Alžběty. K pondělní sedmé hodině večer ji podpořilo dvacet lidí částkou přes deset tisíc korun.

Výtěžek poputuje na vybavení pokojů a rehabilitační pomůcky pro nevyléčitelně nemocné pacienty, o které Balšínková v hospici pečuje. „Díky dárcům můžeme společně vysbírat částku, která má smysl a která pomůže nemocným na své poslední etapě života v Hospici svaté Alžběty zkvalitnit prostředí, zachovat jejich důstojnost a životní hodnoty," zmiňuje pečovatelka.

Hodně náročné bylo pro Balšínkovou začít 165 kilometrů dlouhý běh dnem a pak jít do noci. „Obzvlášť v tomto období, kdy je noc nejdelší. Když člověk kontinuálně běží, energie opravdu rychle ubývá a člověk musí počítat s tím, že ji bude potřebovat nejvíce právě v noci," přibližuje běžkyně.

Jihomoravský biohazard tým společně se záchranáři, hasiči a hygieniky nacvičoval zásah u pacienta s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc.
Jihomoravský biohazard tým v akci: podívejte, jak si poradí s člověkem s ebolou

Začít běh v noci podle ní nešlo. Znamenalo by to totiž být na trase dvě noci. Navíc běžela na vlastní pěst, sama, bez zázemí a podpory. „Jinak tomu bývá na ultra závodech, kde je od organizátorů připravené občerstvení na určených místech a je o závodníky postaráno. Tady jsem musela improvizovat," popisuje žena.

Trasu na třech místech změnila, aby mohla v některých obcích doplnit zásoby jídla a pití. „S tím jsem ale počítala a na změny byla připravená," říká Balšínková.

Brněnské tramvaje dostaly na listopad kníry. Mají upozornit na důležitost prevence v oblasti mužského zdraví.
Šalinám v Brně narostly kníry. Podívejte se, jak s nimi vypadají

Počasí bylo podle ní ideální. „Podzim je mým nejoblíbenějším obdobím. Tím, že jsem byla stále v pohybu, nepociťovala jsem v noci tolik chlad. Nesměla jsem ale na dlouho zastavovat," vrací se pečovatelka zpátky k běhu. Po dlouhé a náročné noci ji zahřál pohled na vycházející slunce.

První stokilometrový běh absolvovala Balšínková v roce 2018. Od té doby podobných vzdáleností zaběhla přibližně osmnáct. „Mimo to i pár kratších mezi dvaceti a šedesáti kilometry," doplňuje běžkyně.