Za týden přibylo jedenatřicet nových případů, za posledních čtyřiadvacet hodin testy odhalily čtyři pozitivní výsledky. „Případy v týdnu měly spojitost s účastí na soukromé rodinné oslavě v Brně, s maximem výskytu ve věkové skupině mezi pětadvaceti a čtyřiatřiceti lety. Zaznamenán byl výskyt v zařízení pro geriatrické pacienty, kde je situace zvládnuta a k dalšímu šíření zde nedochází," sdělila ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygieny Renata Ciupek.

V Brně bylo dosud 225 lidí nakažených koronavirem, vyléčilo se 175 z nich. Na Brněnsku testy odhalily jedenašedesát pozitivních případů, z nákazy se tam už sedmačtyřicet lidí uzdravilo. Druhým nejvíce zasaženým okresem v kraji je Břeclavsko, kde hygienici dosud evidovali 127 lidí nakažených koronavirem a 109 vyléčených. Znojemsko se čtyřiasedmdesáti případy nákazy se drží v průměrů mezi okresy. S nemocí se tam momentálně potýkají tři lidé.

Počty nakažených koronavirem a uzdravených v kraji.Zdroj: Deník / Oldřich HaluzaTakřka identických čísel nakažených dosahují Vyškovsko a Blanensko s šestatřiceti, respektive pětatřiceti případy nákazy. Více se liší v počtech vyléčených, protože na rozdíl od jednatřiceti uzdravených na Blanensku je jich ve druhém okrese o pět méně. Nejméně nakažených a tedy i vyléčených zaznamenali hygienici dosud na Hodonínsku, kde z patnácti lidí jsou nyní nakažení tři.

Z nemoci Covid-19 se v kraji vyléčilo třiaosmdesát procent nakažených. Od konce ledna hygienici nechali otestovat 9 525 lidí. Pozitivní výsledky testů mělo šest procent z nich.

Podle čísel ministerstva zdravotnictví bylo k nedělnímu večeru v České republice 9 609 lidí s pozitivními výsledky testů na koronavirus. Aktuálně se s onemocněním potýká 2 392 lidí. V celé republice dosud v souvislosti s nákazou zemřelo 327 lidí.