VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

4.3.2018

Policie zadržela na D1 u Brna jedenáct migrantů. Nelegálně cestovali do Německa

Brno - V noci na sobotu policie zadržela osobní auto s jedenácti lidmi, z toho bylo šest dětí. Dvě rodiny se snažily přes hranice dostat do Německa.

4.3.2018

Slovník roku psalo dvě stě lidí. Obsahuje také nahrávky domácích nářečí

Brno - Nejlepším slovníkem roku 2018 je Nový encyklopedický slovník češtiny, na kterém spolupracovali odborníci Filozofické fakulty a Fakulty informatiky brněnské Masarykovy univerzity. Rozhodla o tom odborná porota Jednoty tlumočníků a překladatelů. Vítězné dílo vybírala z třiašedesáti titulů.

4.3.2018

Medvědi se klouzali a dováděli na ledě, vzorná matka levhartice ukázala mládě

Brno /VIDEO/ – V sobotu nejen brněnská zoologická zahrada slavila světový den divoké přírody. Levhartice lidem ukázala tříměsíční mládě, medvědi se radostně klouzali po zamrzlém jezírku a hráli si s ledem.

4.3.2018

Vinou mrazu praskají vodovodní potrubí. Vytékající voda namrzá na silnicích

Brno – Vlivem mrazu v Brně o víkendu přibylo prasklých potrubí. Od sobotního odpoledne řešili technici Brněnských vodáren a kanalizací minimálně pět případů. „Havárii vody v Srbské ulici ze sobotního večera stále opravujeme. Kromě toho jsme zasahovali v Bystrci, Tuřanech a na mnoha dalších místech. Potrubí praská kvůli mrazu,“ potvrdil mluvčí vodáren Petr Ostřižek.

4.3.2018

Telefonní budky se pomalu vytrácí z ulic, lidem nechybí. Jsou zbytečné, tvrdí

Jižní Morava – Nezájem obyvatel. To je hlavní důvod, proč v jihomoravském příhraničí každoročně klesá počet telefonních budek. „Popravdě jsem si nevšimla, že by ještě někde stály,“ reagovala na dotaz Deníku Rovnost Zuzana Brňová.

4.3.2018

Pokořil největší kaňon světa. Věděl jsem, že nemusím přežít, přiznal šéf výpravy

Blansko – Osm dní trvalo devítičlenné expedici zdolat největší kaňon světa, Chamjé Khola. Byli teprve druhá skupina na světě, která jím prošla. V čele výpravy stál Oldřich Štos z Blanska.

3.3.2018

Promenáda v plavkách i představení v japonštině. Česká Miss přilákala 25 dívek

Brno - Možná právě v sobotu odpoledne mohli diváci spatřit nejkrásnější dívku České republiky. V obchodním centru Olympia se konal konkurz na Českou Miss 2018. Prvního kola soutěže se zúčastnilo pětadvacet dívek.

3.3.2018

Na Brněnské přehradě se propadl bruslař. Led má místy jen několik centimetrů

Brno – Velké štěstí měl muž, pod kterým se v sobotu odpoledne probořil led na Brněnské přehradě. Ze studené vody vylezl a ještě před příjezdem hasičů a záchranky odjel. „Na místě jsme po něm pátrali, ale podle svědků nasedl do auta a odjel. Byl údajně zmáčený do pasu,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

3.3.2018

Na oslavy 100 let československé státnosti přijede Babiš i Masarykova pravnučka

Hodonín – Předseda české vlády v demisi Andrej Babiš nebo pravnučka prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka Charlotta Kotíková přislíbili podle hodonínské radnice účast na středečních oslavách.

3.3.2018

Zvažují zrušení obecní rady. Důvod? Povinné zpřístupnění soupisu majetku

Hroznová Lhota – Zachovat, nebo zrušit? Budoucí existenci obecní rady řeší nyní představitelé Hroznové Lhoty. Tématem se zabývali na posledním zasedání zastupitelstva. Důvodem je ze zákona povinné zpřístupnění soupisu majetku, což se některým nelíbí.

2.3.2018

Plné náměstí uctilo zastřeleného slovenského novináře Kuciaka. Přišlo 1200 lidí

Brno – Víc než dvanáct set lidí se v pátek večer sešlo na brněnském Malinovského náměstí. Pietním průvodem na náměstí Svobody uctili památku zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové.

2.3.2018

Chřipková epidemie na jižní Moravě sílí. Nemocní jsou hlavně školáci

Jižní Morava – Chřipková epidemie v kraji nabývá na síle. Podle hygieniků nemocnost nadále stoupá. „V aktuálním týdnu dosahuje hodnoty 2155 nemocných na sto tisíc obyvatel,“ vyčíslila v pátek Renata Ciupek z protiepidemického odboru krajské hygienické stanice. Nemocnost se navíc posouvá z kategorie nejmenších dětí do populace školáků a starších lidí.

2.3.2018

Elektronické jízdné v kraji? Lidé se ho dočkají už letos

Jižní Morava – Možnost koupit si měsíční jízdenku a nemuset přitom vyrážet ven ocení lidé především v zimě. Ještě letos to cestujícím umožní společnost Kordis zajišťující hromadnou dopravu v kraji. Jihomoravští zastupitelé jí na to ve čtvrtek schválili 940 tisíc korun.

2.3.2018

Na Veveří si lidé vyrobí vlastní klobásy, v Rychtářově okoštují pálenky a zelí

Brno /TIPY NA VÍKEND/ - Krále moravských uzenářů zvolí lidé o víkendu na Slavnostech moravského uzeného na Veveří. Kromě masa ochutnají i vína.

2.3.2018

Rok druhé vlny EET: tři uzavřené podniky a pokuty za skoro šest milionů

Jižní Morava /ANKETA/ – Před rokem zaplavila druhá vlna elektronické evidence tržeb jihomoravské maloobchodníky a provozovatele velkoobchodů. Od té doby spláchla tři podniky v kraji, jejichž majitelé zákon ignorovali. Úředníci jim proto provozovny zavřeli. Od spuštění první vlny rozdali inspektoři pokuty za téměř pět a tři čtvrtě milionu.

1.3.2018

Jihomoravský kraj má dva nové radní. Předešlé nahradili jejich spolustraníci

Brno – Dva nové radní má od čtvrtka Rada Jihomoravského kraje. Sociálního demokrata Igora Chlupa a Miloslava Kubáska z hnutí ANO vystřídali na postech uvolněných radních jejich spolustraníci Vít Rajtšlégr ze sociální demokracie a Milan Vojta z hnutí ANO.

1.3.2018

Kameňáčkům pomáhají i lidé mimo region. Nové páníčky už našlo šest psů

Bukovinka /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Kameňáčci. Tak říká majitelka psího hospice Dejte nám šanci v Bukovince na Blanensku jedenácti týraným psům. Začátkem února k ní zamířili z množírny na Pelhřimovsku. První z nich už očichávají nové páníčky. Před třinácti dny měla to štěstí fenka Štětinka v Šenově na Ostravsku. Se začátkem nového života dostala nové jméno. Kami. „Malá Štětinka mě chytla za srdce. Už se u nás zabydluje a vrtí ocáskem. Stala se členkou rodiny,“ popsala nadšeně majitelka Hana Janíková.

1.3.2018

Epidemie žloutenky odvolána. Poslední případ se vyskytl před padesáti dny

Jižní Morava – Hygienici po více než roce a půl odvolali na jižní Moravě epidemii infekční žloutenky typu A. Nemocí se v kraji v době jejího trvání nakazilo 530 lidí. Od začátku roku jihomoravští hygienici nezaznamenali žádného dalšího pacienta s onemocněním, kterému se přezdívá také nemoc špinavých rukou.

1.3.2018

Čtenáři Deníku, dnes testujeme znalosti z češtiny

Znáte vyjmenovaná slova? Poznáte podmět a přísudek? Napíšete správně čárku ve větě? Vyzkoušejte si, co si pamatujete z hodin českého jazyka. Test z mateřštiny najdete v dnešním vydání tištěného Deníku. 

1.3.2018

Konec oprav Janáčkova divadla? Odklad o rok. Herci se vrátí ještě do staveniště

Brno – Místo letošního listopadu až září příštího roku. Nově opraveného Janáčkova divadla se lidé dočkají o téměř rok později, než bylo v plánu. Herci a hudebníci se do něj ale vrátí ještě před ukončením oprav.

1.3.2018

Poslední na jižní Moravě bez babyboxu? Minulost. Zatím jede v testovacím režimu

Blanensko – Na budově blanenské záchranné služby je od středy umístěný babybox. První v okrese. Vyhřívanou schránku pro odložené novorozence čeká víc než týdenní testovací provoz. „Slavnostní otevření je naplánované na osmého března,“ přiblížil zakladatel českých babyboxů Ludvík Hess. Součástí zkušebního provozu je i školení zaměstnanců záchranky.

28.2.2018

Kauza metanol potřetí: padly tresty, přímou souvislost s úmrtím soud neprokázal

Hodonín - Okresní soud v Hodoníně ve středu už potřetí řešil případ šíření metanolu. Udělil tresty odnětí svobody s tříletou podmínkou.

28.2.2018

Ochrání netopýry i krápníkovou výzdobu. Jeskyně v krasu se dočkají úklidu

Blanensko - Zabezpečit jeskyně proti vandalům a nezvaným návštěvníkům. To je cíl projektu, na kterém pracuje Agentura ochrany přírody a krajiny. Bude se týkat osmdesátky jeskyní v Moravském krasu.

28.2.2018

Policisté v roli hasičů zachraňují a maškary skotačí – prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 28. února 2018.

27.2.2018

Zahrady, pak skládka odpadu. Terasy u Papírny budou nově útočiště hmyzu i ptáků

Znojemsko – Dvě původní kamenné zídky mezi náhonem a cestou u Papírny v lokalitě Devět mlýnů obnovili v únoru správci Národního parku Podyjí. Stanou se útočištěm brouků, hadů, obojživelníků a poslouží i pro hnízdění ptáků.

27.2.2018

Zemřel senátor Hajda. Slušný člověk a bojovník za zemědělce, říkají jeho přátelé

Pavlov - Ve věku 68 let v úterý zemřel břeclavský senátor Jan Hajda z Pavlova. Potvrdil to statutární místopředseda břeclavské okresní organizace ČSSD Igor Chlup.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2018

Hrozba ozáření? Hasiči z chemické laboratoře přesněji změří radiaci

Tišnov – Nové monitorovací zařízení pro kontrolu radiace využívají od února hasiči z chemické laboratoře v Tišnově na Brněnsku. Systém umožňuje měřit radiaci v terénu. Například v okolí jaderných elektráren, při kontrolách různých typů ohrožených prostor nebo při kontrolách nákladů.

27.2.2018

Muži, co nacházejí autoklíče, bruslařská magistrála a promrzlé koule: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. února 2018.

26.2.2018

Lidé odcházejí z měst. Do domků

Blanensko, Vyškovsko – Mít svůj dům znamená pro někoho starosti navíc, pro jiného je to životní sen. „Chtěli jsme něco většího než dva plus jedna. Teď máme dvougenerační domek. Jsme spokojení, i když na domě je hodně práce,“ řekla Lucie Kučerová, která se s rodinou přestěhovala z Boskovic do nedaleké Lhoty Rapotiny. Původně hledali nové bydlení v Boskovicích. „Jenže bylo pro nás drahé,“ vysvětlila mladá žena.

26.2.2018

Olympijský festival: nejvíc zaujal curling a Raškovky. Čepic se prodalo 6 tisíc

Brno – Brněnské výstaviště se v neděli po sedmnácti dnech rozloučilo s Olympijským festivalem. Na třicet sportovišť celkem zavítalo přes 157 tisíc návštěvníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT