„Dostal jsem chuť na Polívku," říká a uvědomuje si, že to může být „velká sranda, ale taky velkej průser".

Na rozdíl od jiných podniků na panství valašského krále nouzi o hosty nemají. Vydávají až 500 i více jídel denně a zvládnou to dvě kuchařky. Hospoda U klauna by ale potřebovala usměrnit, aby se tu nevařilo to, co všude, ale smysluplněji a přitažlivěji.

Bolek Polívka právě dokončuje a otevírá svatební altán, „gastronomickou kapličku" v těsném sousedství své restaurace, a šéfa trochu překvapuje, že této letní kuchyni s udírnou věnuje větší pozornost než „tomu chrámu", který ho živí.

Mluví jako Pohlreich

V kuchyni U klauna má hlavní slovo kuchařka Monika. Ve srovnání s ní mluví Zdeněk Pohlreich slušně a spisovně. Monika si navíc z šéfa nic nedělá, protože tvrdí, že vaří pořád to samý.

Bohém Polívka se nepovažuje za restauratéra, i když si tím splnil svůj sen. Marcela Černá, Bolkova partnerka a matka jeho tří dětí, dohlíží spolu s manažerem a provozním na chod celého ranče, který má ještě hotel, wellness, stáje a výběhy pro zvířata.

Podtónem, který se line natáčením, je otázka, zda se Bolek konečně vysloví a požádá Marcelu o ruku „ještě před koncem světa".

Ač je Bolek valašský král, šéf mu bez rozpaků tyká. „Jsou jen tři lidé, kteří si s každým hned tykají: Pohlreich, Bolek Polívka a Jágr," vypočítává šéf. Bolkovi v jeho restauraci chutná a považuje se za odborníka na halušky a kyselicu. „Já kdybych to vařil, tak to neudělám líp," žertuje. „Tady se jen nejí, my tady hlavně popíjíme, to je účel hospody," říká majitel.

Kuchyně je mizerná jako všude jinde a vrší se tu podnikatelské chyby, ale není to nic neřešitelného. Šéf považuje zdejší ceny za zbytečně nízké. Rád by také na jídelníček zařadil více regionálních valašských specialit. Zatouží po sušených houbách, čerstvých klobásách, dobré čočce.

Kde jsou korýše?

I Bolkova partnerka si myslí, že farma má velké rezervy: „Já chci jednoduchý jídla: kde máme kolena, kde máme žebírka?" Proč už nepečou výborné valašské korýše? Mohla by to být specialita podniku, uvědomuje si Marcela.

Farmu čeká akce pouštění draků. „Drakiáda" je typický zátěžový den, pokud bude hezky, přijede až 1500 lidí. Kromě „osvědčených bomb", jako jsou langoše a trdelník, se sní bazén polívky, hejna kachniček a spousta jehněčích kolínek.

Všem je do zpěvu a Bolek Polívka je moc rád, že „ten machr Zdeněk" je tady. Také je rád, že konečně dojde na valašské speciality a jeho heslo: Nenapodobujte Vietnamce, Italy ani Francouze, prostě dělejte, co umíte!

Mimo jiné se můžete těšit na to, jak si Zdeněk Pohlreich nasadí klaunský nos, aby lépe zapadl. A jak se po jeho lekci cítí Monika v kuchyni? Sledujte Ano, šéfe! v pondělí 19. 11. večer na Prima family!