Mezi stánky prochází další desítky návštěvníků akce, která nese název Starostův svařák. Lidé se potkávají mezi stánky, přátelé a známí se zdraví. „Tož jak je, su zdravý, tož dobře,“ směje se starší muž a zdraví další známé, které potkal. Lidé si připíjejí na šťastné Vánoce voňavým svařákem.

Nad jejich hlavami zní hlas zpěvačky, která dává jednu píseň za druhou. „Je vidět, že máte v duši vaše víno se sluncem a jak se říká, ve víně je pravda. Takže Ave Maria,“ uvádí další píseň Blanarovičová.

Ilustrační foto
Vánoce na blátě, napadlý sníh v kraji roztaje

Přicházejí další hosté, především rodiny s dětmi. „My jsme tady náhodou. Vyšli jsme si s dětmi do parku a děti uviděly kolotoč. Takže samozřejmě nejdřív se šlo právě na něj. Pak jsme prošli celý park, uličku se stánky. Je to tu nádherné. Mají park moc pěkně vyzdobený, děti viděly zvířátka, slyšíme až sem ke kolotoči zpěv Yvetty Blanarovičové. Překvapilo mne, jak to tady mají krásné. Určitě si to tady moc užijeme,“ svěřila se Mirka Skácelová z Hodonína.

Snad jedinou vadou na kráse akce je venkovní teplota a mokré cesty v parku. „Kdyby mrzlo a byl sníh, bylo by to ještě krásnější,“ říká starší paní své přítelkyni, se kterou v ústraní ochutnávají svařené víno.

Zpěvačka baví dav historkami spojenými se svojí rolí čertíka ve známé pohádce Princezna ze mlejna. Náhle lidé slyší její typický čertíkovský projev z tohoto filmu a dobře se jím baví.

Opatrně po okraji blátivé cesty v parku prochází Norbert Gasnárek s rodinou. „Tahle akce je tady teprve podruhé. Ochutnáme svařák, podíváme se po stáncích, poslechneme si koncert,“ řekl Břeclavan Gasnárek.

Krátce před čtvrtou hodinou odpolední přichází přeháňka. Maminky s kočárky se schovávají pod přístřešky domů v okolí parku, některé kvůli dešti raději odcházejí. Nad hlavami lidí se objevují deštníky. Většina hostů vánoční akce zůstává a dál se dobře baví. Vánoce jsou za dveřmi.

Ilustrační foto
O Vánocích cítí stesk a deprese. Uvažují i o sebevraždě