Na podzim letošního roku ho do pořídí tamní dopravce Bors. „Jedná se o nejvyspělejší technologie nové řady autobusů s množstvím bezpečnostních prvků usnadňujícím řidičům jízdu v městském provozu. Autobus má v sobě čidla pro sledování a vyhodnocování pohybu chodců a cyklistů, která v případě jejich identifikace varují řidiče zvukovou a světelnou výstrahou nebo varování mrtvého úhlu,“ přiblížil přednosti autobusu starosta města Svatopluk Pěček.

Nový typ autobusu je oproti stávajícím o půl metru kratší. „To mu umožní lepší manévrovací schopnost. Nechybí ani radar za čelním sklem, který vyhodnotí nečekanou překážku před vozem a zvýší jeho brzdný účinek,“ popsal starosta.

Zastupitelstvo města ve čtvrtek schválilo dodatek ke smlouvě mezi radnicí a dopravní společností Bors, kterým se o dva měsíce prodlužuje lhůta k obstarání autobusu. „Jeho dodání je totiž možné až v průběhu října 2021. Dopravce by smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících mohl naplnit koupí autobusu značky Iveco, ale doporučuje i po zkušenostech z testování autobusu pořídit vůz špičkových vlastností značky Scania. Toto řešení je optimální také proto, že celá flotila vozidel bude stejné značky, takže i servis bude jednotný,“ doplnila mluvčí radnice Jana Pelcová.