Zásadním pilířem aktivit brněnské zoo jsou ochranářské projekty. Podle slov vedení zoologické zahrady se její aktivita příští rok zaměří na posílení populace dudků chocholatých na jižní Moravě, vypouštění syslů obecných do volné přírody nebo sledování mořských želv v Indonésii.

Další důležitou funkcí zoo je vzdělávaní. Například v expozici Žijí tu s námi budou k dispozici od ledna nové interaktivní prvky a 3D modely tuzemských plazů. Zájemci získají informace také o prvcích stvořených člověkem, které však představují nebezpečí pro zvířata. Informační cedule přibydou na jaře i k expozici lvů.

Nejen děti potěší i rekonstrukce hřiště ve Středisku ekologické výchovy Hlídka v parku Špilberk. Celé rodiny tak budou mít kvalitnější prostor pro trávení volného času, rovněž díky tomu zoo na Hlídce zorganizuje nové vzdělávací aktivity.

Novinky ocení i zvířata v zoo. „Už od konce loňského roku jsme se snažili z vlastních prostředků průběžně opravovat menší expozice. Letos se nám to podařilo u korsaků a manulů, máme kompletně nové a moderní pletivo na venkovních voliérách v Exotáriu, také jsme upravili expozici Žijí tu s námi ve vstupním esíčku a vytvořili novou voliéru pro sýčka obecného,“ uvedla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Stovky lidí zamířily na Štědrý den do brněnské zoo, která připravila bohatý vánoční program včetně komentovaných krmení. | Video: Deník/Sabir Agalarov

Dále zmínila modernizace voliéry v zázemí. „Tím se významně zlepšilo welfare ptáků v zimovišti. V tomto trendu bychom rádi pokračovali i v následujícícm roce. Záleží na krytí nákladů a dalších projektech, které jsou před námi,“ dodala Dungelová.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in