Někteří z přítomných navštěvují akci pravidelně. „Na Česko zpívá koledy chodíme každý rok. Minule tu vystupoval Standa Hložek, to se mi líbilo. Nevím, kdo tu bude teď, ale moc se těším,“ sdělila Deníku těsně před začátkem představení například Hana Janíková.

Část návštěvníků si spolu s dětmi zazpívala, jiní se dali do tance. I přesto, že někteří ze sboristů onemocněli, předvedlo asi dvacet žáků převážně prvního stupně nejdříve šest vánočních koled, které ve stejné době zněly na více než sedmi stech místech v České republice. Mezi nimi zazněly například písně Nesem vám noviny nebo Narodil se Kristus Pán.

Aby se mohli přidat, dostali lidé na náměstí vytištěné zpěvníky. „Zpěvník už mám a velmi se těším. Chodím pravidelně, ale minulý rok jsem vynechala,“ popsala pod pódiem Jindra Staňková.

Vystoupení uvedla herečka a moderátorka Českého rozhlasu Brno Jarka Vykoupilová, která děti při představení doprovázela. „Dnes, ve středu třináctého prosince se koná už třináctý ročník akce a zpívá se na sedmi stech padesáti místech,“ přivítala moderátorka diváky. Poděkovala také vedoucí sboru Kamile Horáčkové, která žáky připravila.

Náměstím se kromě tradičních koled linuly i novější písně, jako například To k Vánocům patří od Jiřího Korna. Po představení dětského sboru zazpíval i zpěvák Standa Hložek se synem.

Fotogalerie: Česko zpívá koledy s Deníkem v Brně.

Adam Kelner se u pódia s vystupujícími dětmi zastavil, když šel náhodou kolem. „Akce se mi líbí, nejlepší mi připadaly modernější písničky, které sbor zpíval, jako je Haleluja,“ poznamenal Kelner.