Ve čtvrtek večer se tudy prohnala silná bouře a tornádo. „Sledovali jsme to za oknem. Naštěstí se nám nic nestalo, s majetkem už je to horší. Nic takového nepamatuji, a to tady bydlím čtyřicet let. Občas do sklepa hrkla voda, ale tohle ne," říká na místě Jarmila Beckovská, jež právě uklízí před domem.

Podobně hovoří také další lidé. Kritická je situace například u školy Červené domky. Stejně jako řada okolních domů nemá střechu. Opodál jsou rozbitá a rozházená auta. Tornádo s některými mrštilo o stromy. Ulicí se rozléhá zvuk motorové pily, kterou muži rozřezávají stromy a silné větve blokující silnice i chodníky. „Bude potřeba aspoň provizorně zakrýt střechy, s ostatním se snad chvíli přečkat. Auta jsou kompletně rozbitá. Na odpis. Bylo tak silné, že doma nešlo ani pohnout s dveřmi," líčí šokující událost z předchozího večera Michaela Malárová. Rukou ukazuje k přízemnímu bytu, kterému scházejí okna. Vypráví, že vítr prošel tamní domácností a sklo pořezalo jeho obyvatelku. „Snáší to ale velmi statečně,“ říká.

Stihl jsem jen zavřít okna, říká obyvatel hodonínské části Bažantnice Jakub Munzar. Bydlí v místě, kudy se ve čtvrtek večer prohnala silná bouře s ničivým tornádem.

„Celé to trvalo pár minut. Byl jsem venku už večer, ale nešla elektřina, takže nešlo moc udělat,“ vypráví Deníku Rovnost. Zkáza se naplno ukázala s pátečním rozedněním. „Sousedovi jsem pomáhal se sundáním stromu, který mu spadl na auto. Zdravotně se nám naštěstí nic nestalo,“ oddechne si.

Obyvatelé si podle něj vzájemně pomáhají, místem zní motorové pily rozřezávající spadlé kmeny. „Nic takového jsem nikdy nezažil. Chystám se na pomoc kamarádovi z Hrušek, kterému tornádo vzalo půl domu. Snad je v pořádku, čekám na další informace,“ dodává.