V jednom případě vyjeli hasiči zkontrolovat také stav vodního toku. Silnice mezi Brumovem a Bedřichovem zůstala až do rána uzavřená. „V pondělí dopoledne se pak bude čistit. Další komunikace, která se bude čistit až ráno, je u obce Nelepeč-Žernůvka na Brněnsku," sdělil Dvořák.

Na dvou místech hasiči zasahovali v Boskovicích. Odčerpávali vodu z laguny a ze zaplaveného parkoviště před obchodním domem. V Lysicích zase dobrovolní hasiči čistili kanalizační vpusti.

Všechny událosi se obešly bez zranění.

Kvůli vydatnému dešti se od neděle navýšily vodní hladiny v kraji. „Prvního stupně povodňové aktivity dosáhla Svratka ve Veverské Bítýšce a Loučka v Dolních Loučkách na Brněnsku,“ uvedl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Na místech, kde jsou vodní nádrže, vodohospodáři zachytili povodňové průtoky v nádržích. „Nádrže se v současnosti plní. Vodní nádrž Vranov transformuje přítok o síle 57 metrů krychlových za sekundu na odtok čtyři metry krychlové za sekundu, vodní nádrž Vír převádí přítok šestnáct metrů krychlových za sekundu na odtok dva metry krychlové za sekundu," doplnil Chmelař.

Události mezi nedělní šestou hodinou a desátou večer:
• Blanensko: 3 (odstranění stromu), 4 (čerpání vody), 1 (úklid silnice a čištění kanalizace), 1 (kontrola vodního toku)
• Brněnsko: 5 (odstranění stromu), 3 (čerpání vody), 4 (úklid silnice a čištění kanalizace), 0 (kontrola vodního toku)